روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 328
  • 761
  • 1,333,029
باید ترس اجتماعی افراد از HIV در جامعه از بین برود

مسئول مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ملایر گفت: امروز تعداد خانم‌های مبتلا به HIV در ایران روبه افزایش است و همین امر باعث شده تا احتمال انتقال ویروس از مادر مبتلا به نوزادان نیز افزایش یابد.
دکتر مهسان حسینی اظهار کرد: از آنجایی که این بیماری در سال‌های ابتدایی علائم خاصی ندارد، بسیاری از مادران از ابتلای خود به ایدز مطلع نیستند .
وی با اشاره به اینکه هر گونه تماس بدن افراد با خون و ترشحات فرد بیمار، سرنگ آلوده و تماس‌های جنسی، سبب انتقال ویروس می‌گردد، افزود: از زمان مشاهده نخستین بیمار مبتلا به ایدز در ایران سال‌های اخیر مهمترین راه انتقال در کشور استفاده از سرنگ مشترک و آلوده بین معتادان بود اما متأسفانه در حال حاضر بیشترین راه انتقال رفتارهای پُرخطر و تماس‌های جنسی است بنابراین در این راستا نیازمند آگاه‌سازی اجتماعی هستیم.
حسینی با اشاره به اینکه دوران کمون بیماری ایدز معمولا ۱۰ سال طول می‌کشد و متأسفانه بیماران در مرحله آخر متوجه علائم می‌شوند، افزود: در همین راستا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح‌هایی برای بیماریابی حداکثری در حاشیه و مناطق پُرخطر شهر در دست اقدام است.
حسینی با تأکید بر اینکه باید ترس اجتماعی افراد از HIV در جامعه از بین برود، بیان کرد: بیمارانی که رفتار پُرخطر داشته و به این مرکز مراجعه می‌کنند را هرگز قضاوت نمی‌کنیم بلکه تنها راه‌های پیشگیری و داروهای لازم را در اختیارشان قرار می‌دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز