روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 160
  • 969
  • 1,384,436
باید سهم مشخصی از بازار گردشگری روسیه داشته باشیم

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: روسیه یک حوزه مهم برای گردشگری ایران است و باید سهم مشخصی از این بازار وسیع داشته باشیم.
به ‌گزارش از سازمان میراث فرهنگی، این مطلب را زهرا احمدی پور در نشست فعالان بازار گردشگری روسیه که با حضور مرتضی رحمانی ‌موحد معاون گردشگری، ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران و رؤسا و نمایندگان دفاتر خدمات گردشگری فعال در حوزه کشور روسیه برگزار شد، عنوان کرد.
وی در این جلسه، با بیان اینکه برگزاری این جلسات اقدامات عملیاتی و اجرایی در پی خواهد داشت، تأکید کرد: ناموفق بودن ما در جذب گردشگر از کشورهایی که ارتباط سیاسی خوبی با آنها داریم موضوعی است که باید به‌طور جدی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: رئیس‌جمهوری هم در ایام نوروز درباره این موضوع صحبت کردند که چرا جریان گردشگری کشور با کشورهای روسیه، ترکیه، گرجستان و … یک‌طرفه است و سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و فعالان این بخش چه برنامه‌ای برای برقراری توازن گردشگر بین این کشورها و ایران دارند.
احمدی پور با تأکید بر اینکه برنامه عملیاتی برای اقدامات در این مورد باید مشخص شود، اضافه کرد: آسیب‌شناسی موارد مرتبط با بازار گردشگری روسیه از اقدامات مهمی و اولویت‌داری است که باید در دستور کار قرار بگیرد. روسیه یک حوزه مهم برای گردشگری ما است و باید سهم مشخصی از این بازار وسیع داشته باشیم.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: راه‌اندازی کمپین، حضور جدی‌تر در نمایشگاه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی برای راهنمایان گردشگری، آموزش راهنمایان گردشگری مسلط به زبان روسی، ترجمه و انتشار اطلاعات مربوط به جاذبه‌های متنوع کشور به ‌زبان روسی و تعدیل هزینه سفر از مهم‌ترین اقداماتی هستند که برای به‌دست آوردن سهم مناسبی از بازارهای گردشگری روسیه در دستورکار سازمان میراث‌فرهنگی قرار دارند؛ اما همکاری بخش‌خصوصی در اجرا و عملیاتی کردن این برنامه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی افزود: باید اقدامات و تمهیدات لازم با هدف توازن‌بخشی ورودی و خروجی گردشگر بین ایران با روسیه انجام شود و این امر مهم بدون مشارکت بخش‌خصوصی محقق نمی‌شود.
احمدی‌پور ادامه داد: سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری از فعالان بخش خصوصی که در این راستا حرکت می‌کنند حمایت و خود این سازمان هم اقدامات عملیاتی و اجرایی را با جدیت پیگیری می‌کند.
وی تصریح کرد: استفاده از فرصت برگزاری جام جهانی فوتبال در روسیه موضوع دیگری است که باید به آن توجه کرد. باید امکانات و ظرفیت‌های موجود را برای استفاده بهینه از این فرصت به‌ کار بگیریم.
معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: هر آژانسی که در بخش خروجی فعال است باید برای ورود گردشگر از روسیه به ایران نیز فعالیت کند و برنامه داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز