روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 604
  • 906
  • 1,359,667
باید مراقب توسعه قاچاق موادمخدر صنعتی باشیم

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶۵۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده و نزدیک به ۱۳ درصد رشد داشته است.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جلسه تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶۵۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده و نزدیک به ۱۳ درصد رشد داشته است.
سردار علی مؤیدی افزود: هرمزگان جزء سه استان برتر کشور در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است که امسال در این استان بیش از هشتاد تن مواد مخدر کشف شده است که ۴ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.
وی گفت: رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر بوده و هرمزگان از استان‌هایی است که می‌تواند در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر پیشرو باشد.
سردار مؤیدی افزود: در مبارزه با قاچاق مواد مخدر نباید فقط به مواد مخدر سنتی توجه داشت بلکه باید مراقب توسعه قاچاق موادمخدر صنعتی نیز بود.
وی با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برای سال آینده متعهد می‌شود ۲۰ سالن ورزشی روستایی در هرمزگان تجهیز کند، افزود: هر کارفرمایی که یک معتاد بهبودیافته را استخدام کند، تا ده میلیون تومان وام بدون بهره دریافت می‌کند.
رئیس‌کل دادگستری هرمزگان نیز در ادامه این جلسه گفت: در یازده ماه امسال بیش از ۸۲۰۰ پرونده مرتبط با مواد مخدر در دادگاه انقلاب استان تشکیل و بیش از ۸۱۰۰ پرونده نیز مختومه شده است.
حجت‌الاسلام اکبری افزود: پرونده‌های تشکیل‌شده در این مدت بیش از ۱۵ درصد رشد داشته و پرونده‌های مختومه هم بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته است.
بهروز اکرمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان نیز بیان کرد: انجمن ان ای (NA) یکی از موفق‌ترین نمونه‌های مبارزه با اعتیاد است که باید الگوی مقابله با اعتیاد باشد.
مهران جلائی، مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس نیز عنوان کرد: صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس آماده تولید آثار فاخر نمایشی و سریالی درزمینهٔ مقابله نرم و فرهنگی با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است و در این زمینه طرح‌های مختلفی برای تولید آماده است که نیازمند حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر است.
همچنین پرویز افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در دو بخش آثار ملی و شبکه‌های استانی از تولید آثار نمایشی و فرهنگی صداوسیما درزمینهٔ مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد حمایت می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز