روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 724
  • 700
  • 1,332,664
با او به فوتبال مدرن دنیا نزدیک می‌شویم محصص: کی‌روش، تفکر بازیکنان را تغییر داده است

کارشناس و تحلیلگر فوتبال اعلام کرد روندی که تیم ملی در پیش گرفته ما را به فوتبال مدرن دنیا نزدیک می کند.
به گزارش ساقی آذربایجان به نقل از “ورزش‌سه”، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فیفا در سال ۱۳۹۵ همچنان به عنوان برترین تیم قاره آسیا معرفی شد تا به یکسال صدرنشینی خود در این رنکینگ ادامه دهد. مرتضی محصص، کارشناس فوتبال درباره شرایط تیم ملی عنوان کرد: «برای بررسی وضع تیم‌ملی باید به قبل از جام‌جهانی ٢٠١۴ برگردیم. وقتی تیم‌ملی مقابل لبنان دربیروت شکست خورد، استرس و فشار زیادی پیرامون تیم‌ملی وجود داشت. کی‌روش و شاگردانش توانستند از زیر آن فشار سنگین خارج شوند و با پیروزی مقابل کره در آن دیدار فراموش‌نشدنی مستقیما به جام‌جهانی صعود کنند.»
وی ادامه داد: «درجام‌جهانی مقابل قهرمان جام ملت‌های آفریقا نمایشی شایسته داشتیم و برابر آرژانتین هم که در آستانه خلق حماسه بودیم. با وجود حذف از جام جهانی، بازنده‌ای سربلند بودیم؛ چون توجه ویژه کارشناسان زبده دنیا را جلب کردیم. در یک‌سال اخیر هم با وجود تمام مشکلات و کمبودها توانستیم برترین تیم آسیا باشیم و به حق این عنوان را از آن خود کنیم. تیم‌ملی ایران با کی‌روش صاحب برنامه مدون درحمله و دفاع شده و تفکر و سبک مخصوص به خود را دارد.»
کارشناس فوتبال ایران همچنین گفت: «علاوه برتمام اینها، کی‌روش در ٣‌سال اخیر دست به جوانگرایی در تیم‌ملی زده و می‌خواهد تفکر حاکم بر بازیکنان فوتبال ایران را تغییر دهد. کی‌روش درحالی دست به چنین کار بزرگی زده که درمدت محدودی بازیکنان را دراختیار دارد، اما او با توانایی‌های منحصربه‌فردش به خوبی توانسته تفکرات خود را بر تیم‌ملی حاکم کند. تیم‌ملی ایران با کی‌روش روندی صعودی داشته و درهمه زمینه‌ها ازجمله نظم و انضباط پیشرفت کرده است. کی‌روش علاوه بر این‌که تحمل بی‌نظمی را ندارد، کاری کرده که بازیکنان با ١٠٠‌درصد توانایی خود در زمین حاضر می‌شوند و برای پیروزی می‌جنگند».
محصص با اشاره به غیرقابل مقایسه‌بودن امکانات ایران با حریفانش ادامه می‌دهد: «امکانات ما با رقیبان هم‌گروهمان مثل کره، ازبکستان، چین و حتی قطر قابل قیاس نیست. ما حداقل امکانات را داریم اما هنرمان دراین است که با همین حداقل‌ها بهترین نتایج را می‌گیریم و به هیچ تیم آسیایی باج نمی‌دهیم. البته که فوتبال ایران می‌تواند از این هم بهتر باشد و حتما هم این اتفاق رخ می‌دهد. فوتبال ما درمسیر خوبی قرار گرفته و درصورتی که بتوانیم از تفکرات کی‌روش به نحواحسن استفاده کنیم، بیشتر از این به فوتبال مدرن دنیا نزدیک خواهیم شد.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز