روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 600
  • 749
  • 1,337,085
با تصویب FATF جلوی پولشویی را گرفتیم

شهاب‌الدین بی‌مقدار در نهمین کنگره حزب اراده ملت ایران اظهارکرد: در کشور ما اختیارات به درستی تعریف نشده‌اند. این مسئله در قانون اساسی قبلی مورد توجه قرار گرفته بود اما در بازنگری توجه نشد. هم‌اکنون اختیارات در یک جا و مسئولیت در جای دیگر است.
وی با اشاره به قوای سه گانه در کشور اظهار داشت: قوه مقننه هیچ نظارتی بر قوه قضاییه ندارد اما بر روی قوه مجریه دارد. در ظاهر مجلس باید قانونگذاری کرده و بر حسن انجام کار نظارت کند. نماینده‌‌‌ها با انتخاب مردم انجام می‌‌‌شوند اما در آنجا هم مردم آزادی ندارند. با نظارت استصوابی نخبگان یا در انتخابات شرکت نمی‌‌‌‌‌کنند یا رد صلاحیت می‌‌‌‌شوند. نمونه‌‌‌‌‌های زیادی داریم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ردصلاحیت‌‌‌‌ها نبود، مجلس قوی‌‌‌تر بود. مردم برای حفظ نظام در انتخابات شرکت می‌‌‌‌کنند. تیغ شورای نگهبان اما همچنان روی سر نمایندگان است. این باعث محافظه‌‌‌کاری و احساس یاس در نماینده‌‌‌‌ها و کم‌‌‌‌کاری آنها می‌‌‌شود. مفهوم آن، این است که مجلس در واقع به اختیار خود و مردم نیست.
بی‌مقدار با اشاره به رویکرد خصمانه آمریکا علیه ایران تصریح کرد: اخیرا تصمیماتی گرفته و گفته می‌شود ترامپ اعلام جنگ اقتصادی کرده است اما نباید حرمت قانون شکسته شود. کمیته تشکیل می‌‌‌‌دهند تا کار کارشناسی مجلس را بشکند که نمونه‌‌‌اش همین ماده ١٣ قانون صادرات و واردات. کشور با نظم کار می‌‌‌‌‌‌‌‌کرد و چرخ کارخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌چرخید. اخیرا با مصوبه‌‌‌ای که دادند صادرات افت کرده است.
وی با بیان اینکه وقتی که نمایندگان ملت بحث می‌‌‌کنند تصمیم بهتری می‌‌‌گیرند، خاطرنشان کرد: من این را به آقای لاریجانی گفتم. اینکه اختیار با مسئولیت نمی‌‌‌‌‌‌خواند. یکسری کارهای بزرگی انجام می‌‌‌‌‌شود اما مجلس حق نظارت ندارد. می‌‌‌‌گویند مجلس به ما بدهکار است. من می‌‌گویم مگر شما از بیت‌‌‌المال استفاده نمی‌‌کنید. بگذارید مجلس نظارت کند. مجلس باید بر واگذاری‌‌ها نظارت کند. آیا این کارها به نفع کشور است.
این عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران افزود: اخیرا یک کمیسیون نظارت درست شده که بالاسر شورای نگهبان هم ایستاده است. درباره همه مسائل بحث می‌‌‌‌شود و قبل نظر شورای نگهبان، کمیسیون نظارت نظر می‌‌‌‌دهد. اگر قانونی است باید حکم حکومتی داشته باشد. مردم می‌پرسند نماینده‌‌‌‌‌ها چه می‌‌کنند. گاهی دولت بی‌‌ضوابط چیزی را واگذار می‌‌کند. می‌گوییم گرا می‌گویند آقای فلانی است. پیگیری این مسائل برای من گران تمام شده است.
بی‌مقدار با تاکید بر اینکه مشکل ما مداحان هستند، ابراز داشت: مجلس FATF را تصویب کرده که خیلی برای ما مفید است. ما با این قانون جلوی پولشویی را گرفتیم. این استانداردسازی سیستم نظام بانکی است. چرا نوحه‌‌‌خوان ما را یزید خطاب می‌‌‌کند؟ مگر مسئولیت دارند؟ مجلس از ما می‌‌‌‌پرسد چرا اعتراض نمی‌‌‌کنید. یک مطلب درباره اقتصاد می‌‌‌گویم که مشکل ما بی‌‌‌اعتمادی مردم است. چون مردم به ما بی‌‌‌اعتماد شدند. می‌‌‌‌ترسند و سرمایه و پول را می‌‌‌خواهند در جایی نگهداری کنند.
شهاب‌الدین بی‌مقدار اضافه کرد: مردم به دفتر ما مراجعه می‌‌کنند که داروی ٣٠٠ هزار تومانی دو میلیون شده است. چرا بی‌‌اعتمادی شده است؟‌ ما به مردم دروغ می‌‌گوییم. ما انتظارات ایجاد می‌‌کنیم و انجام می‌دهیم. اقتصاد ما با تعریف اقتصاد جهانی نمی‌‌خواند. یک اقتصاد خصولتی که دولت هم کاره‌‌ای نیست. ثروت در دست یک عده و بخش خصوصی را هم رنجاندیم. امیدوارم ما بتوانیم مجلسی آزاد داشته باشیم تا بتوانیم اظهارنظر درست انجام دهیم. آقای فلاحت‌‌پیشه گفتند ما با شخصیت‌‌های آمریکایی وارد مذاکره شویم. ما تا کی می‌‌خواهیم باب مذاکره را ببندیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز