روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 486
  • 721
  • 1,335,408
با تغییر افراد اقتصاد کشور اصلاح نمی شود

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اعلام اخباری مبنی بر تغییر ۵۰ درصدی کابینه دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم، گفت: بنده با تغییر کابینه به این شکل مخالف هستم، چراکه اصولا افرادی که انتخاب می شوند، به دلیل مسئولیت های خود ممکن است اشتباه کنند، لذا هنر این است که افرادی که مشغول به کار هستند را آموزش داد و کمک کرد که راه صحیح را انتخاب کنند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شناسایی، جمع آوری اطلاعات یک مجموعه، برنامه نویسی و عمل کردن به برنامه در سطح یک وزارتخانه زمان‌بر است، افزود:چهار سال فرصت و زمانی نیست که تیم جدید آورده شود و تیم جدید، تیم جدید انتخاب کند و حتی زمانی کافی برای آموزش افراد نیست تا این افراد بتوانند برنامه بنویسند و سپس اجرا کنند، اگر برنامه ای وجود داشته و افرادی انتخاب شده اند که این برنامه ها را اجرا کنند و در حین اجرا موانعی برای اجراء وجود دارد، باید این موانع را برداشت.
حدود ۴۰ سال است که افراد
تغییر می کنند، اما مشکلات
روز به روزتر انباشته تر می شود
وی با تاکید بر اینکه از لحاظ علمی موانع اجرا انسان ها نیستند، ادامه داد:اگر مشکلات شناخته نشود و به دنبال رفع آن نبود، با تغییر افراد اقتصاد کشور اصلاح نمی شود، چراکه حدود ۴۰ سال است که افراد تغییر می کنند، اما مشکلات روز به روزتر انباشته تر می شود، مشکل کار در اینجا بوده که مردم تصور می کنند که با تغییر افراد مشکلات رفع می شود، در حالی که با تغییر افراد نه تنها مشکلات رفع نمی شود، بلکه صورت مسئله پاک می شود.
پزشکیان با بیان اینکه صلاح این است که همین اعضای کنونی در کابینه دوازدهم حضور داشته باشند، به شرط اینکه نگاه هایشان نسبت به برنامه ها با آموزش و تبادل نظرات اصلاح شود، یادآور شد:زمانی که یک فرد با محیط آشنا شده و می خواهد اقدامات جدیدی را آغاز کند به این فرد گفته می شود که تو نتوانستی در این ۴ سال اقدامی انجام دهی و این فرد را تغییر می دهند و نفرات بعدی نیز به همین ترتیب، بنابراین در نهایت با افراد متعددی روبه رو هستیم که نمی توانند اقدامی انجام دهند.
مهره های خوب و موثری
از ابتدای انقلاب با تغییر افراد
از دست رفته است
وی با اشاره به اینکه مشکل کشور از ابتدای انقلاب تغییر افراد بوده و در این راه مهره های خوب و موثری از دست رفته است، افزود: زمانی که فردی را با چهار سال تجربه تغییر می دهند و فردی صفر کیلومتر را در سمت وی می گمارند، این فرد صفر کیلومتر نمی تواند جای فردی با چهار سال تجربه را بگیرد، لذا مشکل در کشور این است که برای افراد احترام قائل نبوده و آموزش کافی به آنها داده نمی شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در ادارات به راحتی رانت، رشوه و توصیه خلاف قانون انجام می شود، ادامه داد:افرادی که به صورت نیروی جدید به مجموعه معرفی می شوند، درکی از مجموعه ندارند، لذا وزیر جدید تا زمانی که وزارتخانه و مقررات را بشناسد و افراد جدید را مستقر کند، به زمان نیاز است و تا زمانی که گپ و شکاف بین شناخت فرد و مجموعه وجود دارد هر اتفاقی ممکن است در مجموعه رخ دهد.
ایجاد گپ
با تغییرات سریع افراد در ادارات
وی اظهار کرد:این شکاف ها به دلیل تغییرات سریع افراد به سرعت ایجاد می شود و در نتیجه یک عده همیشه از این گپ ایجاد شده سوءاستفاده می کنند و نقص کنترل و نظارتی در سیستم ایجاد می شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تغییرات سریع افراد مشکل اساسی در اقتصاد، فرهنگ، بهداشت، آموزش و قانون برنامه ریزی دولت است، افزود:هنر این نیست که افراد را تغییر دهیم بلکه هنر این بوده که راه صحیح را پیدا کرده و راه صحیح را به درستی اجرا کنیم و به افرادی که راه صحیح را نمی دانند راه رفتن بیاموزیم.
از ابتدای پیروزی انقلاب
یا وزارتخانه ها ادغام شده اند
و یا افراد تغییر کرده اند
وی با اشاره به اینکه در کشور مشکل اصلی این بوده که بیماری اصلی پیدا نمی شود و فرض می شود که افراد و یا سیستم مشکل اصلی هستند، ادامه داد:از ابتدای پیروزی انقلاب یا وزارتخانه ها ادغام شده اند و یا افراد تغییر کرده اند و اکنون نیز دوباره می خواهیم وزارتخانه ها را تفکیک کرده و به سیستم گذشته بازگردانیم، چراکه مردم تصور می کنند با تفکیک و یا ادغام اتفاق خاصی رخ می دهد، در حالی که مشکل ادغام و یا تفکیک نیست.
پزشکیان یادآور شد:هنر یک مدیر این است که مشکل اساسی را پیدا کرده و برای مشکل اساسی راه حل صحیح را پیدا کرده و این راه حل را به درستی اجرا کند که صحیح اجرا کردن به مهارت، آموزش، زمان و فرصت برای ساختن نیاز دارد.
نمی توان فردی که وزارتخانه ای را نمی شناسد وزیر کرد
نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همیشه دلمان می خواهد به یکباره همه چیز اصلاح شود، تصریح کرد: امکان ندارد فردی که وزارتخانه ای را نمیشناسد بتوان وزیر کرد و این وزیر به دلیل نشناختن محیط، قوانین، مقررات و مشکلات نمی تواند کاری انجام دهد، لذا ثمره این اقدامات روز از نو و روزی از نو می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز