روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
با ثبات قیمت ارز، مشکل کمبود تجهیزات پزشکی برطرف می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تهیه‌ی دستگاه رادیوتراپی و آنژیوگرافی دوال در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز خبر داد.
محمد حسین صومی با اشاره به اقدامات و پروژه‌های درمانی اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان کرد: راه‌اندازی بخش مسمومیت در بیمارستان سینا، افزایش دو برابری ظرفیت بیمارستان شهید قاضی برای مبتلایان به سرطان و راه‌اندازی بخش خون مجزا در بیمارستان کودکان، احداث بزرگ‌ترین بخش پیوند و دیالیز از اقدامات ویژه‌‌ای بود که نظیر آن کم‌تر دیده شده بود، اکنون به ازای هر بیمار، چهار دستگاه دیالیز داریم.
هیچ مشکلی در تامین دارو نداریم
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که به عنوان متولی دانشگاه، نقشی در نوسانات قیمت داروهای بیماران خاص نداشته‌ و هیچ مشکلی در تامین دارو نداریم، عنوان کرد: بیمه باید در قبال این تغییرات پاسخگو بوده و به تعهداتش عمل کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به مسئله‌ی دریافت قسمتی از هزینه‌ی آمپول “دسفرال” از برخی بیماران تالاسمی گفت: نظر فنی وزارت این است که داروهای خوراکی تالاسمی‌ها که در بیش از ۹۰ درصد جوابگو هستند، جایگزین تزریق شود، از این رو سیاست‌ها به گونه‌ای است که خدمات پایه به این بیماران ارایه شود و اگر کسی مایل به استفاده از این خدمات پایه نباشد، هزینه‌ی اضافی را خودش پرداخت کند. با وجود تولیدات داخل، استفاده از داروهای خارجی لزومی ندارد.
وی با تاکید بر این که داروهای مبتلایان به سرطان بر اساس بسته‌ی خدمت، توزیع می‌شوند، اظهار کرد: به عنوان مثال داروهای ایرانی سرطان سینه در بیش از ۹۰ درصد موارد، پاسخگوی نیازهای بیمار بوده و منطقی است تا هزینه‌های اضافی تمایل بیمار به استفاده از داروهای خارجی به سیستم سلامت تحمیل نشود.
وی در ادامه در پاسخ به کمبود “کاتتر” مورد استفاده‌ در عمل بیماران دیالیزی در استان عنوان کرد: با توجه به نوسانات ارزی، کمبود برخی لوازم پزشکی محتمل بود، با ثبات قیمت ارز، مشکل کمبود برخی تجهیزات پزشکی برطرف می‌شود. دانشگاه در حالی تجهیزات خدمات سر پایی بیماران را تامین می‌کند که ملزم به تامین آن نیست و شرکت‌ها به دلیل کمبود نقدینگی با این مشکل روبه‌رو شده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز