با رانت‌خــواران ممــاشاتی نخواهیم داشت

شهردار تبریز اظهار داشت: با تمام وجود و با الهام از آموزه‌های دینی، به ویژه سرلوحه قراردادن مشی مولای متقیان(ع)، در راستای نیل به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های دولت تدبیر و امید، تمام توان خود را وقف تبریز عزیزتر از جان و شهروندان فهیم خواهم کرد.
ایرج شهین‌باهر، در مراسم معارفه شهردار تبریز، با اشاره به برخی از مشکلات امروز شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: اعتقاد راسخ دارم که علی‌رغم وضعیت فعلی شهرداری تبریز، بدهی ۵۵۰ میلیارد تومانی، حقوق ماهانه ۴۰ میلیارد تومانی، تحقق ۵۵ درصدی بودجه در ۷ ماه گذشته و هزینه ۷۲ درصدی بودجه جاری و رکود اقتصادی، هر چه باشد، نخواهد توانست باعث دلسری نخواهد شد.
وی در عین حال تاکید کرد: با همراهی و همدلی اعضای شورا و تلاش همکاران تلاشگر، صداقت و پاکدستی را سر لوحه قرار خواهیم داد؛ بهره‌گیری از نخبگان و فرهیختگان دلسوز، عدالت همگانی، اولویت‌دهی به منافع عمومی، اجتناب از مسایل سیاسی، ملاک‌عمل‌قرار‌دادن قانون، اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی، اعتمادسازی بین شهروندان، رفع کدورت‌ها، تدبیر روش‌های درآمدی پایدار به اقتصاد مقاومتی و جهتگیری به سمت درآمدهای غیردولتی، از محورهای عمده‌ تلاش در چهار سال آتی خواهد بود.
شهردار تبریز ادامه داد: بنده و همکارانم در شهرداری تبریز کارمان را با اولویت ‌قراردادادن پاکدستی، شروع کرده‌ایم و عدالت در اجرا و انسان‌محوری در مدیریت شعار ما خواهد بود.
شهین‌باهر با تاکید بر این‌که همه دست در دست هم تلاش خواهیم کرد تا رانت و فساد را از بطن مدیریت شهری بزداییم، افزود: به شهروندان عزیز این اطمینان خاطر را می‌دهم که به واسطه شفاف‌سازی و با مبنا قرار دادن پاکدستی، هیچ‌گونه مماشاتی با رانت‌خواران و افراد فاسد نخواهیم داشت.
وی ایجاد تحول در بافت ناکارآمد شهری را از اهداف کلان شهرداری خواند و افزود: با همراهی شهروندان و اعضای شورا، مدیران شهرداری، مدیریت کلان استان و ارشادات امام جمعه محترم، گام‌های موثری در رفع مشکل بدمسکنی، که مشکل یک سوم شهروندان تبریزی است، برخواهیم داشت.
شهردار تبریز اضافه کرد: در همین مدت کوتاه با همکاری شرکت‌های توانمند بین‌المللی، هماهنگی‌های ارزشمندی را برای شروع این جراحی عظیم شهری آغاز کرده‌ایم.
شهین‌باهر ارتقای شاخص‌های کیفیت زندگی، توسعه حمل و‌نقل عمومی، گسترش فضای سبز و تعالی فرهنگی از اولویت‌‌های مهم شهرداری در سال‌های آتی خواند.
وی با بیان این‌که تلاش خواهیم کرد گوهر گرانبهای زمان را از دست ندهیم، خاطرنشان کرد: از اعضای شورا، تک‌تک شهروندان و مدیران استانی و شهری، تقاضای همدلی و همکاری دارم و از خداوند متعال و ائمه‌اطهار(ع) می‌خواهم در این راه یار و یاور بنده و همکاران ارجمندم باشند.
شهردار تبریز با قدردانی از تمام شهرداران تاریخ شهر تبریز، گفت: از جناب آقای دکتر نجفی، شهردار سابق تبریز و تمامی شهرداران و مدیران و همه عاشقان تبریز که سهمی در پیشرفت تبریز داشته‌اند تقدیر کرده و تقاضا می‌کنم در انتقال تجربیات گرانبهای خود به مدیریت شهری دریغ نکنند.
شهین‌باهر سخنان خود را با قرائت بیتی که بر روی یکی از دیواره‌های مسجد کبود تبریز حک شده است، به پایان برد:
کردار بیار و گرد گفتار نگرد
چون کرده شود کار، بگوید که که کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از