روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 44
  • 969
  • 1,384,320
با سوزش ادرار ناشی از روزه‌داری چه کنیم؟

به گفته استادیار دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سوزش مجرای ادرار در زمان روزه داری به ویژه در فصول گرم سال، الزاما ناشی از عفونت ادرار یا سنگ ادراری نیست و گاه می توان با اصلاح برنامه غذایی در فواصل افطار تا سحر، به رفع آن اقدام کرد.
دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب سنتی ایران  گفت: سوزش مجرای ادرار به خصوص در هوای گرم و در زمان روزه داری ممکن است به سبب سوءمزاج گرم در کلیه و مجاری ادرار و مثانه باشد.
به گفته وی در این حالت، رنگ ادرار به زرد پررنگ یا نارنجی یا گاهی سرخ تغییر می کند و تکرر و سوزش ادرار فرد را آزار می دهد بدون آنکه در آزمایش و کشت ادرار، شواهدی از عفونت یا سنگ ادراری دیده شود.
این متخصص طب سنتی گفت: در این حالت نوشیدن شربت سکنجبین رقیق شده با آب هندوانه بسیار سودمند است. ضمن اینکه نوشیدن شیرۀ تخم خربزه یا خوردن کاهوی خردشده در سکنجبین نعناعی، یا استفاده از خیار رنده‌ شده در شربت سکنجبین نعناعی نیز تاثیرات التیام بخش دارد.
به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه، در طول درمان پرهیز از مصرف هر نوشیدنی و خوراکی گرمی‌بخش ضروری است و در صورت ادامه این وضعیت یا عود علایم با روزه‌داری مجدد، توصیه می‌شود این افراد روزه نگیرند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز