روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 20
  • 489
  • 1,439,775
با موهای خیس به رختخواب نروید

بسیاری از خانم‌ها عادت دارند با موی خیس و خشک نشده به رختخواب بروند، اما این عادت بد، نه تنها بر موهای سر تأثیرگذار است، بلکه می‌تواند سلامت کلی فرد را نیز تحت تأثیر قرار دهد. اگر شما هم اینگونه هستید بهتر است این عادت بد و مضر را ترک کنید.
حتماً قبل از خواب موهای خود را خشک کنید.
سر درد
رطوبت موجب تغییرات شدید در بدن می‌شود. خوابیدن با موهای خیس بخصوص بستن حوله به موها موجب می‌شود که موهای شما به مدت زیادی مرطوب بماند. وقتی مو مرطوب است درجه حرارت سر در خواب افزایش می‌یابد. درنتیجه درجه حرارت سر نمی‌تواند خود را با درجه حرارت بدن تطبیق دهد به‌خاطر همین سردرد شدید در نصفه شب به وجود می‌آورد.
عفونت قارچی پوست
یکی دیگر از عوارض خوابیدن با موی خیس، ابتلا به عفونت قارچی است. خوابیدن با موهای مرطوب، خطر ابتلا به عفونت‌های پوست را افزایش می‌دهد. سعی کنید موهای خود را در روز بشویید و شب‌ها قبل خواب دوش نگیرید. عفونت قارچی پوست، نوعی عفونت مسری بوده که باعث خارش وحشتناک شده و می‌تواند منجر به ریزش مو شود. زمانی که مو‌های خیس خود را روی بالش قرار می‌دهید، بالش گرم و مرطوب می‌شود. ترکیب موی مرطوب و بالش مرطوب موجب رشد قارچ خواهد شد.
آلرژی و سرما خوردگی
تغییرات در دمای بدن هنگام خواب با موهای مرطوب می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند و باعث ایجاد شرایطی مانند آلرژی و سرماخوردگی شود. رطوبت مو چند ساعته مکانیزم دفاعی را تضعیف می‌کند و به ویروس‌ها و باکتری‌ها اجازه حمله می‌دهد.
شکستگی و چسبندگی مو‌ها
مو زمانی که مرطوب است، بسیار شکننده خواهد بود. در این حالت، مو نفوذپذیر بوده و می‌تواند تا ۴۵ درصد وزن خود آب جذب کند.
زمانی که خواب هستید، حرکت سر شما باعث کشیده شدن مو به اطراف شده و این امر احتمال شکستگی مو را افزایش می‌دهد. این حالت روی تمام بافت مو‌های شما تأثیر گذاشته و رشد مو‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. همچنین خوابیدن در شرایطی که موها همچنان مرطوب هستند می‌تواند به چسبندگی موها در صبح روز بعد منجر شود و گیر افتادن تارهای مو در یکدیگر را به همراه داشته باشد.
بالش مرطوب، ایجاد باکتری‌
ممکن است پیش بیاید که شما از خستگی با موهای خیس به رختخواب بروید. وقتی با سر خیس روی بالش‌تان می‌خوابید، رطوبت به آن منتقل می‌شود و درنتیجه مقدار بسیار زیادی باکتری خطرناک روی آن جمع می‌شود. پس تا جای امکان ازخوابیدن با موی خیس پرهیز کنید ولی اگر تنبلی پیروز شد حتماً حوله‌ای خشک را قبل از خواب روی بالش قرار بدهید تا از شر باکتری‌های عفونت‌زا خلاص شوید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز