روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 153
  • 852
  • 1,331,393
با هدف تسهیل ترافیک قدیمی اتوبان شهید کسایی به محدوده ائل‌گلی

شبدری ائل‌گولی با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید

با هدف تسهیل ترافیک قدیمی اتشبدری ائل‌گولی

با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال  به بهره‌برداری رسیدوبان شهید کسایی به محدوده ائل‌گلیبا حضور شهردار تبریز، معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، طرح شبدری ائل‌گلی تبریز به بهره‌برداری رسید.
طرح شبدری ائل‌گلی شامل  دو دهنه، هر یک به طول ۱۹ متر و عرض ۳۲ متر است که با بهره‌برداری از آن، امکان دسترسی به محدوده‌های مرکزی شهر از اتوبان شهید کسایی، با سهولت بیشتری فراهم شده است.
اجرای این پروژه همچنین با در نظر داشتن ایمنی تردد از مسیر شهید کسایی، جهت‌گیری توسعه شهر و توسعه متوازن ارزشمند و ضروری است.
با اجرای چمن‌کاری در محدوده ۶ هزار مترمربعی، این طرح، به عنوان یکی از سبزترین پروژه‌های شهری مطرح است.
طرح شبدری ائل‌گلی در بخش های مختلف تملک، اجرا، فضاسازی، بدنه‌سازی و نورپردازی، هزینه‌ای بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال در پی داشته است.
تقویت زیرساخت‌های عمرانی در راستای اعتلای جایگاه بین‌المللی شهر
شهردار تبریز با بیان یان‌که تبریز در طول تاریخ، همواره جزو شهرهای مهم، زیبا و آباد کشور بوده است، گفت: در سه سال گذشته، برنامه‌های گسترده عمرانی و پروژه‌های تحول‌آفرین سرمایه‌گذاری، در راستای احیای این جایگاه ویژه پیگیری شده است.
صادق نجفی در مراسم بهره‌برداری از طرح شبدری ائل‌گلی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: طرح شبدری ائل‌گلی از تمهیدات اساسی شهرداری تبریز در یکی از مهم‌ترین کانون‌های گردشگری و تفریحی شهر است.
نجفی متذکر شد: با ایجاد کاربری‌های بانشاط از قبیل رستوران، هتل و بازارچه های مفرح، در مجاورت این طرح، شاهد ایجاد یک قطب ارزشمند تفریحی در این محدوده خواهیم بود.
وی اضافه کرد: با اقداماتی که در خصوص تقویت زیرساخت‌های عمرانی شهر صورت گرفته، توسعه شهر و جایگاه بین‌المللی آن، در آستانه تحول اساسی قرار گفته است.این امر، صورت نمی‌گیرد مگر با  همدلی و اتحاد مستمر در بخش‌های مختلف مدیریت شهر و عموم شهروندان.
شهردار تبریز با بیان این‌که متاسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توجه خاصی برای انعکاس زیبایی‌های شهر تبریز از طریق ظرفیت‌های سینمایی نشان نمی‌دهد، اظهار داشت:  در این راستا، به همراه استاندار محترم، مکاتباتی با ریاست‌محترم جمهوری صورت داده‌ایم تا چشم‌انداز ۲۰۱۸ تبریز، در سطح ملی مورد توجه قرار بگیرد.وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که تا واپسین لحظه خدمتگزاری، خود را در قبل توسعه و پیشرفت شهر مسئول می‌دانیم، به زمان یک ساله تا انتخابات سال ۹۶ اشاره و خاطرنشان کرد:  بارها تاکید کرده‌ایم که شهرداری، محل بحث‌های سیاسی و انتخاباتی نیست از این رو به همه همکارانی که قصد حضور در عرصه انتخاباتی سال آتی را دارند، تاکید داریم که هر چه زودتر استعفای خود را ارایه دهند.
حرکت‌های تحول‌آفرین شهرداری زمینه‌ساز حضور ۲ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۱۸ میلادی
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با حرکت‌های تحول‌آفرین شهرداری، تبریز به شهری پویا تبدیل شده و در آستانه احیای جایگاه بین‌المللی‌اش قرار گرفته است.
محمدصادق پورمهدی در مراسم بهره‌برداری از طرح شبدری ائل‌گلی با بیان این مطلب یادآور شد: تا سه سال پیش، مسیرهایی از قبیل راه‌آهن، هتل‌مرمر و وادی رحمت، تنگ و باریک بود و هیچ سنخیتی با جایگاه فاخر شهر تبریز نداشت اما با مجاهدتی که شهرداری تبریز با پشتیبانی شورای اسلامی شهر در پیش گرفت، هر یک از این مسیرهای نامساعد در مدت چند ماه، به افتخارات عمرانی و گردشگری تبریز تبدیل شد.
وی اضافه کرد: تبریز، شهری که تا همین چند سال پیش بخش‌های قابل‌توجهی از آن در تاریکی و انزوا بود، با حرکت‌‌های گسترده و شتابدار شهرداری تبریز، به شهری زنده، پویا و چشم‌نواز تبدیل شده و مورد توجه مجامع جهانی قرار گرفت؛ میزبانی اجلاس وزاری گردشگری آسیا، ثمره مهم همین تکاپو و تحول است.با در نظر داشتن این زیرساخت‌ها، جایگاه بین‌المللی شهر تبریز به مرحله‌ای از تاثیرگذاری رسیده که پایتختی گردشگری کشورهای اسلامی و میزبانی سران گردشگری آسیا در آن حاصل شد.
وی با بیان این‌که رویکردهای گردشگری کشور، میزبانی ۲۰ میلیون گردشگر را تا سال ۲۰۱۵ میلادی، تصمین کرده است، با پشتوانه‌ حرکت‌های تحول‌آفرین شهرداری تبریز، به مسئولان گردشگری کشور، اطمینان داده‌ایم که تبریز، میزبانی ۲ میلیون نفر از این گردشگر را عهده‌دار خواهد شد.
پورمهدی تاکید کرد: مدیریت استان و عموم دستگاه‌های اجرایی همدل‌و هم‌پیمان با شهرداری و شورای اسلامی شهر است تا در یک سال آتی، بتوانیم برنامه‌های اجرایی شهر را با کیفیت و تاثیرگذاری بیشتری به ثمر برسانیم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت طرح شبدری ائل‌گلی گفت: طرح شبدری ائل‌گلی همراستا با پروژه اتوبان  تبریز و زنجان واقع شده و ضرورت احداث آن، پیش‌تر در طرح جامع  تبریز نیز پیش‌بینی شده بود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که این مسیر، در گذشته تنها به صورت یک آبرو پیش‌بینی شده بود، خاطرنشان کرد: پروژه حاضر، جزو اولین موضوعات فنی است که در سال ۹۲، مورد تاکید مدیریت شهری و استانی قرار گرفت و پس از نشست‌های متناوب کارشناسی و اجرای برنامه‌های گسترده تملک آغاز شد.بخش تملک پروژه با همکاری مجدانه دستگاه قضایی استان به ثمر رسید که جای قدردانی دارد.پروژه در مجاورت ایستگاه متروی ائل‌گلی قرار گرفته و از سوی دیگر، در ضلع جنوبی آن پیش‌بینی‌های لازم برای احداث بیمارستان ۱ هزار تخت‌خوابی صورت گرفته است؛ به این ترتیب، در آینده‌ای نزدیک شاهد ایجاد یک تحول اساسی در محدوده ائل‌گلی خواهیم بود.
معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی متذکر شد: اتوبان شهید کسایی، امروز در حال تبدیل به یکی از مسیرهای داخلی شهر است، همین امر ایجاب می‌کند که در مسیر کسایی و پل‌های ارتباطی آن تعریض‌های لازم صورت بگیرد؛ در این راستا شهرداری تبریز، در این خصوص، بخشی از بار مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را عهده‌‌دار شده که پروژه حاضر، نمود بارز آن است.
طرح شبدری ائل‌گلی یکی از ضرورت‌های قدیمی شهر را تامین کرده‌است . رسول موسایی، شهردار منطقه ۲ تبریز در مراسم بهره‌برداری از طرح شبدری ائل‌گلی با اشاره به ضرورت اجرای این طرح خاطرنشان کرد: اهمیت این پروژه، با توجه به ترافیک قدیمی «شهید کسایی به تفرجگاه ائل‌گلی» که سال‌ها شامل یک مسیر باریک و نامساعد بود، ضرورت و ارزش بیشتری می‌یابد. با افتتاح این پروژه، شهروندان قادر خواهند بود با سهولت و ایمنی بیشتری از اتوبان شهید کسایی، وارد ائل‌گلی و سایر محدوده‌های مرکزی شهر شوند؛ به این ترتیب، دسترسی به ائل گلی از هر دو ورودی  شمالی و جنوبی، با سهولت بیشتری همراه خواهد بود.
موسایی با اشاره به هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال در بخش‌های تملک و عملیات عمرانی پروژه، اجرای فضای سبز وسیع، بدنه‌سازی با احداث دیواره سنگی، جدول گذاری و تامین روشنایی را از سایر اقدامات صورت‌گرفته در این پروژه خواند.
شهردار منطقه ۲ تبریز با بیان این‌که این منطقه در ۵ ماه نخست سال ۹۵ به مقام اول تحقق بودجه یافته است، گفت: شهرداری منطقه دو با همت و تلاش شبانه‌روزی، موفق شده رتبه نخست را در بین مناطق ۱۲ گانه از آن خود کند که این امر نشانگر روحیه بالای خدمتگزاری و تکریم ارباب رجوع در این منطقه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز