روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
بحث واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به «شستا» کهنه شده است

رئیس سازمان خصوصی گفت: در خصوص واگذاری سهام این گروه به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز گفت: بحث «شستا» کهنه شده و دیگر مطرح نیست.
میر علی اشرف عبداله پوری حسینی در خصوص آخرین وضعیت حقوقی سهام گروه ماشین سازی تبریز و بلاتکلیفی این کارخانه مادر صنعتی و دانش بنیان، گفت: من قبول نمی کنم که ماشین سازی تبریز بلاتکلیف باشد، بالاخره همه شرکت های دولتی در قانون اصل ۴۴ وارد شدند. تکلیف ماشین سازی از همان اول مشخص بود و بالاخره سهامداران شرکت تغییر می کنند و روزی دولت، روزی صندوق بازنشستگی و… سهامدار بودند،کارخانه هم به فعالیت خود ادامه می دهد و بلاتکلیف نیست.
رئیس سازمان خصوصی در خصوص تاثیرات مخرب وضعیت موجود گروه ماشین سازی تبریز بر روند کاری و توسعه این شرکت، افزود: درباره توسعه شرکت بالاخره باید از مدیران آن بپرسید، نمی خواهم در این مورد اظهار نظر کنم. الان هم ماشین سازی تبریز به فعالیت خود ادامه می دهد و نه خیلی عقب است و نه خیلی شق القمر کرده اند و به موقع فروش سهام هم هیات مدیره جدید و نحوه ادامه کار مشخص خواهد شد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص واگذاری سهام این گروه به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز گفت: بحث «شستا» کهنه شده و دیگر مطرح نیست.
پوری حسینی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در گروه ماشین سازی تبریز نیز گفت: سرمایه گذاران خارجی هم همیشه می آیند و می روند و بعضاً نمی توانند با شرایط کنار بیایند. ممکن هم هست بعد از این سرمایه گذار خارجی بیاید و سهام ماشین سازی را از ما خریداری کند.
وی افزود: هر چند پول آوردن به ایران سخت است و حضور سرمایه گذار خارجی در ماشین سازی کمی بعید است.
پوری حسینی در پایان خاطرنشان کرد: بالاخره ما هم مشغول کار هستیم و بنده نمی توانم به زور ماشین سازی را به کسی بفروشم و باید خریداری وجود داشته باشد، با افراد متعددی هم مذاکره کرده ایم و در صورت توافق خبرهای مربوطه را منعکس خواهیم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز