روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 279
  • 744
  • 1,382,447
بحران اا میلیون نفر حاشیه‌ نشین در کشور

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان آنکه در حال حاضر شاهد افزایش مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ هستیم و این موضوع را از مراجعات مهاجران به دفاتر کمیته امداد در شهرهای بزرگ متوجه می شویم؛نسبت به ایجاد حاشیه‌های جدید در اطراف شهرهای بزرگ هشدار داد.
مهندس سید پرویز فتاح در خصوص تشکیل حاشیه‌های جدید در اطراف شهر های بزرگ گفت: از گوشه و کنار می شنویم که در اطراف شهرهای بزرگ حاشیه‌هایی جدید در حال شکل گیری هستند؛این درحالیست که مراجعات مددجویان غیر بومی که از نظر گویش و ظاهر و… شباهتی به مردم شهرهای بزرگ ندارند،به دفاتر کمیته امداد در کلان شهرها نشان دهنده افزایش روند مهاجرت در کشور است.
وی در ادامه اظهار کرد: این مسئله باید تلنگری به همه مسئولان کشور باشد و باید مراقب باشیم روند حاشیه نشینی در کشور افزایش پیدا نکند زیرا همین ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین فعلی کشور نیز بار بسیار سنگینی برای کشور هستند و باید مواظب باشیم این بار سنگین‌تر نشود.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه با تاکید برآنکه روند حاشیه نشینی در کشور کاملا به اقدامات دولت بستگی دارد افزود: نیاز است دولت بیش از پیش به مناطق محروم توجه کند و همچنین توجه، برنامه و بودجه‌ای ویژه به مناطقی با ضریب محرومیت ۷، ۸ و ۹ اختصاص دهد، زیرا در غیر اینصورت روند حاشیه نشینی در کشور شدت خواهد یافت.
فتاح در ادامه با تاکید آنکه طرح هایی به منظور جلوگیری از مهاجرت باید توسط دولت اجرا شود گفت: وجود مناطقی با ضریب محرومیت هشت و ۹ به هیچ وجه در کشور زیبنده نیست، زیرا ضریب ۹ بسیار دردناک است و وجود چنین ضریب محرومیتی در یک منطقه نشان دهنده اوضاع اسفناک آن منطقه است؛ به همین دلیل در حال حاضر کمیته امداد برای مناطق محروم بودجه ویژه‌ای را اختصاص داده است و برنامه‌های ویژه‌ای دارد.
وی در ادامه تصریح کرد: هیچ گاه بودجه کمیته امداد در استانی مانند تهران با استانی همچون جنوب کرمان یکسان نیست زیرا به ما ثابت شده است که همواره بیشترین مهاجرت از مناطقی با ضریب محرومیت ۷ تا ۹ اتفاق می افتد؛ به همین دلیل بیشترین درآمد کمیته امداد نیز برای این مناطق هزینه می شود و در مقابل به شهرهایی چون تهران،شیراز،اصفهان و تبریز بودجه کمتری اختصاص می دهیم،با این حال امروز برای رفع محرومیت از چهره این مناطق نیاز به مشارکت تمامی دستگاه‌ها داریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز