روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 127
  • 702
  • 1,334,328
بحران خشکسالی در ‌دریاچه ارومیه

رئیس سازمان حفظت محیط زیست گفت : امروز بحران خشکسالی این دریاچه را در بر گرفته است .
عیسی کلانتری در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امروز دو خطر بیکاری و کمبود منابع آبی به شدت کشور را تهدید می‌کند، اظهار داشت: باید توجه مردم را به این موضوع جلب کرد که امروز نمی‌شود تهدید بی‌‌آبی و خشکسالی را به راحتی از بین برد.
وی ادامه داد: اکنون می‌توان مشکلات بیماری کشور را با یکسری رفتارهای سیاسی و استفاده از ظرفیت بین‌المللی و‌ داخلی برطرف کرد اما اکنون مشکل بی‌آبی که اکنون بزرگترین تهدید کشور است را نمی‌توان برطرف کرد و اکنون این موضوع معضل اساسی محیط زیست و کشور است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست متذکر شد: سال ۷۷ دریاچه ارومیه بیشترین موقعیت آبی خودش را تجربه می‌کرد اما امروز بحران خشکسالی این دریاچه را در بر گرفته و با این روند بهره‌برداری از منابع آبی یقین داشته باشید ۲۰ سال دیگر در سر تا سر ایران اثری از کشاورزی نخواهد بود.کلانتری با ابراز مایه تأسف است که ما در کشور ۱۲ هزار تن فرسایش خاک داریم افزود: با از دست رفتن خاک، رشد پوشش گیاهی نیز متوقف و نتیجه آن سیل‌های اخیر می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز