روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
بخش عمده‌ای از معضلات فرهنگی شهر ریشه در ضعف آموزش‌های شهروندی دارد

شهردار تبریز اظهارکرد: بخش عمده‌ای از معضلات فرهنگی شهر، ریشه در ضعف آموزش‌های شهروندی دارد.
به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در شورای فرهنگی عمومی استان گفت: تفاهم‌نامه اخیر شهرداری تبریز و اداره‌کل آموزش و‌پرورش استان، به همین منظور منعقد شده‌است و با اجرای این تفاهم‌نامه، برنامه‌های آموزش شهروندی به صورت مستمر و موثر در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شود.
وی با اشاره به نقش مهم شهرداری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی خاطرنشان کرد:تاثیرگذاری شهرداری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی برای شهروندان بارز است.
شهردار تبریز ادامه داد: در سال جاری، ۱۶۰ جشنواره تابستانی توسط شهرداری تبریز برگزار شده‌و همزمان با شب یلدا نیز جشنواره زمستانی تبریز آغاز شده‌است.
باهر با اشاره به گرمخانه های شهرداری تبریز یادآور شد: پنج گرمخانه توسط شهرداری تبریزراه اندازی شده که ظرفیت قابل‌توجهی در حوزه آسیب‌های اجتماعی است وراه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد و مهارت‌آموزشی شهرداری تبریز، از خدمات مهم شهرداری تبریز در کاهش بزه‌های اجتماعی و ارتقای امنیت عمومی شهر است.
وی اظهار کرد: ۲۲ فرهنگسرا، ۱ بوستان قرآن، ۳۲ کتابخانه، ۱۷ خانه سلامت، ۷ پارک بانوان، ۷ مرکز گردشگری، ۷ موزه تاریخی، ۳۱ سالن ورزشی و ۲۴ مسجد شبانه‌روزی، از قابلیت‌های عمده شهرداری تبریز در حوزه‌های فرهنگی است.
وی همچنین گفت: برنامه‌های تعلیمی، همایش‌ها، نمایشگاه‌های تخصصی، جشنواره‌های هنری و کارگاه‌های مهارت اجتماعی، بخش ثابت رویکردهای فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز است.
شهردار تبریز از برگزاری دو هزار و ۳۳۷ برنامه فرهنگی توسط شهرداری تبریز خبرداد و گفت: از آغاز سال جاری دو هزار و ۳۳۷ برنامه فرهنگی توسط شهرداری تبریز برگزار شده است که این برنامه ها ، ۸۱۲ هزار نفر مخاطب داشته‌است.
شهین باهر اظهار کرد: شهرداری تبریز از بین ۲۹ دستگاه اجرایی استان، رتبه نخست غنی‌سازی اوقات فراغت را از آن خود کرده‌‌‌است.
وی همچنین گفت: استقبال ۱ میلیون‌ شهروند از برنامه‌های تجمعی شهرداری تبریز، نشان‌دهنده تاثیرگذاری نهاد در حوزه‌های نرم‌افزاری است.
هم چنین شهردار تبریز با صدور پیامی از ایثار و تلاش چهار ساعته آتش‌نشانان در اطفای حریق شهرک سرمایه‌گذاری قدردانی کرد.
به گزارش شهریار، در پیام ایرج شهین‌باهر، آمده‌است: حریق شهرک سرمایه‌گذاری که از ظهر امروز شعله‌ور شد، با توجه به همجواری با دپوی کالاهای آتش‌زا و واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ، می‌توانست یکی از ناگوارترین حوادث آتش‌سوزی در سال‌های اخیر باشد؛ با این حال، ایثار، رشادت و تخصص آتش‌نشانان غیور شهرداری تبریز، موجب شد، این خطر سهمگین، بدون تسری به بخش‌های مجاور و بدون تلفات جانی، مهار شود.
شهین‌باهر تاکید کرده‌است: حادثه شهرک‌های صنعتی نشان داد که فرهنگ ایمنی، بخش مغفول حوزه‌های صنفی و شهرک‌های تجاری و خدماتی است؛ از این رو، مستندسازی عملیات پیچیده چهار ساعته آتش‌نشانی، ضروری بوده و در ارتقای دانش ایمنی و چابکسازی عملیات‌های مشابه، تاثیرگذار خواهد بود.
شهردار تبریز در پایان ضمن قدردانی از تلاش تیم فرماندهی و نیروهای آتش‌نشان، اظهار امیدواری کرده است، تقویت تجهیزات ایمنی در کنار ارتقای فرهنگ ایمنی، مانع از بروز حوادث مشابه شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز