روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
بدهی ۵۰ میلیاردی جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی در یک سال گذشته

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی از بدهی ۵۰ میلیارد تومانی جرایم غیر عمد استان طی یک سال گذشته، خبر داد.
نشست مطبوعاتی ستاد دیه استان، با حضور « رسول تقی پور» مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی و جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار شد.
«رسول تقی پور» در این نشست با بیان اینکه ستاد دیه استان همه ساله با برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در تلاش است تا محکومین جرایم غیر عمد را در جامعه کاهش دهد، ادامه داد: پرونده محکومینی که به دلیل جرایم غیر عمد در زندان به سر می برند پس از احراز غیر عمد بودن جرم آن ها، در ستاد دیه استان مورد بررسی قرار می گیرد و اگر پرونده آن ها براساس شاخص های مختلفی که برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در نظر گرفته شده، برای دادگاه مبنی بر عدم توانی پرداخت بدهی مسجل گردد، در نوبت بررسی قرار می گیرد.
مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با بیان ستاد دیه استان با پرداخت حدود ۱۰ درصد بدهی و تقسیط بندی بقیه، زمینه آزادسازی زندانیان را فراهم می سازد، گفت: ستاد دیه استان با پیش پرداخت بدهی محکومین مالی، زمینه خروج افراد از زندان را فراهم ساخته و زندانی موظف است پس از آزادی با اقساط، بدهی خود را پرداخت نماید.
تقی پور ادامه داد: سال گذشته ۳۶۸ نفر زندانی جرایم غیر عمد از محکومین مالی از طریق کمک‌های مردمی از زندان‌های استان آزاد شده اند که مبلغ بدهی این افراد ۳۲ میلیارد تومان بود، بخش اعظمی از بدهی این افراد توسط دادخواستِ تقسیط، بخش دیگری از این مبلغ از سوی خانواده زندانیان و مبلغ ۸ میلیارد تومان هم با گلریزان خیرین و کمک ستاد دیه، زمینه آزادی این زندانیان را فراهم کرد.
مدیر کل ستاد دیه استان با بیان اینکه ۱۳ نفر از آزاد شدگان سال گذشته را بانوان تشکیل داده بود، خاطر نشان کرد: از ۳۵۵ زندانی مرد، ۳۵ نفر محکوم دیه، ۲۱۶ نفر محکوم مالی، ۸۷ نفر محکوم مهریه و ۱۷ نفر هم محکوم نفقه بود.
وی تعداد زندانیان جرایم غیر عمد امسال در زندان های آذربایجان شرقی را ۵۴۳ نفر عنوان کرد و گفت: از این میان، ۱۲ نفر محکوم دیه، ۴۰۳ نفر محکوم مالی، ۱۱۶ نفر محکوم مهریه و ۱۲ نفر محکوم نفقه هستند، شایان ذکر است که در سال جاری در میان مجرمان جرایم غیر عمدی هیچ مجرم زنی وجود ندارد.
مدیر ستاد دیه استان از بدهی ۵۰ میلیارد تومانی جرایم غیرعمد در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بدهی امسال جرایم غیرعمد، به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان است، لذا اگر بتوانیم ۱۰ میلیارد تومان از طریق جشن گلریزان تامین کنیم، می‌توانیم بقیه ۴۰ میلیارد را از طریق دادخواست تقسط، گذشت شاکیان و آورده خانواده‌ها تامین کرده و زمینه آزادی زندانیان را فراهم سازیم.
وی از کمک به محکومین دیه تصادفات غیر عمد رانندگی با تسهیلات کم بهره خبر داد و گفت: کمک به محکومین زندانیان مهریه نیز در قالب وام با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود و محکومان با محکومیت زیر ۵ میلیون تومان در صورت اثبات عدم توانایی پرداخت بدهی به صورت کامل پرداخت می شود.
تقی پور با تاکید بر اینکه برای افرادی با سابقه محکومیت مالی پیشین، فرصت کمک و بررسی پرونده آن ها در ستاد دیه، امکان پذیر نیست، افزود: در صورت اثبات صدور چک بلامحل و کیفری شدن شکایت از طرف شاکیان، این افراد محکوم کیفری و کلاهبردار به ثبت می رسند و امکان دریافت کمک را ندارند اما اگر شکایت حقوقی باشد، برای پرداخت محکومیت مالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با بیان اینکه در جشن گلریزان سال گذشته مبلغ ۴ میلیارد تومان کمک هزینه جمع آوری شد، خاطر نشان کرد: گلریزان امسال ۱۰ خرداد در تالار معلم بعد از افطار برگزار می‌شود که انتظار داریم پررونق تر از سال گذشته و حداقل مثل سال قبل ۴ میلیارد جمع آوری شود.
وی تاکید کرد: ستاد دیه بیشترین مبلغی که می‌تواند برای هر فرد پرداخت کند، ۲۰۰ میلیون بلاعوض و ۲۰۰ میلیون وام است و بقیه بدهی هم با تقسط، از طلبکاران مهلت دریافت می‌شود.
مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی در پایان گفت: شماره حساب ۱۰۰۱۰۰ بانک تجارت و ۸۸۰۰۸۱ بانک سپه به نام ستاد دیه آذربایجان شرقی آماده دریافت هرگونه کمک نقدی مردم و خیرین استان است تا سرپرست خانواده‌های نیازمندی که چشم در راه مانده اند به آغوش گرم خانواده بازگردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز