روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
برای مردمی که دیگر لقب زندانی نداشته باشند

سپیده خداوردی که نقش محوری یک مددکار اجتماعی را در سریال «محکومین» بر عهده دارد، از تجربه حضور در این سریال و تاثیرات ساخت سریالی با موضوع قانون مجازات جایگزین بر جامعه سخن گفت.
سپیده خداوردی که در بخش دوم سریال «محکومین» به کارگردانی حسین قناعت، نقش محوری یک مددکار اجتماعی را بر عهده دارد، در گفت‌وگو با ایسنا درباره نقش خود این در سریال، می‌گوید: علت اینکه این کار را پذیرفتم در درجه اول حضور آقای مفید (تهیه‌کننده) بود که پیش از این تجریه دو کار دیگر نیز با ایشان داشتم؛ تله‌فیلم «غافل» به کارگردانی منوچهر هادی و سریال «سهمی برای دوست» به کارگردانی مسعود اطیابی را پیشتر با آقای مفید تجربه کرده و مطمئن بودم که ایشان علاوه بر نگاه ویژه و تعاملی که دارند، در انتخاب متن هم با دقت و وسواس عمل می‌کنند. تلاش کردم این نقش با وجود اینکه به نوعی بازدارنده محسوب می‌شود، آن را شیرین و دوست‌داشتنی ایفا کنم تا نقش یک مددکار اجتماعی در ذهن مخاطب تاثیر خوبی بگذارد.
او با بیان اینکه ساخت سریال «محکومین» نیاز به جسارت داشت، با اشاره به نقشی که در این سریال بر عهده دارد، ادامه می‌دهد: تم این سریال به خاطر موضوعی که دارد، در میان آثار نمایشی بسیار جدید است و به همین خاطر هم ساخت آن نیاز به جسارت و تجربه داشت. در این سریال نقش مددکار را در اپیزودهای مختلف با بازیگرها و موضوعات مختلف همانند اعتیاد، بزهکاری و … بر عهده دارم.
این بازیگر درباره تجربه حضور در یک سریال اپیزودیک می‌گوید: پیش از این تجربه حضور در یک سریال اپیزودیک را نداشتم، به جز یک کار که سال گذشته انجام دادم. آن زمان فرزندم تازه متولد شده بود و به همین خاطر هم مدتی سر کار نرفتم و پذیرفتم در یک کار اپیزودیک به اسم «در قصه‌ها زندگی می‌کنند» حضور داشته باشم. در سریال «محکومین» هم یک نقش ثابت را در تمامی اپیزودها بر عهده دارم. نمی‌توان گفت ثابت بودن این نقش به معنای پررنگ بودن آن است، ولی لطف و حس و حال خاص خودش را داشت که من هم سعی کردم لحن و نقش متفاوتی را ایفا کنم. محوریت این نقش بیشتر از آنکه به خود شخصیت و زندگی یک مددکار اجتماعی بپردازد، به موضوع‌های هر قسمت از سریال اختصاص دارد.
خداوردی با اشاره به موضوع سریال «محکومین» درباره قانون مجازات جایگزین، می‌گوید: من با این قانون آشنا نبودم و پس از آنکه درباره آن مطالعه کردم واقعا دوست داشتم در این زمینه اطلاع‌رسانی شود؛ بنابراین ایفای نقش در این سریال علاوه بر اینکه برای خودم جذاب بود و باعث می‌شد تا به اطلاعاتم اضافه شود، باعث شد تا به نوعی بتوانم مسؤولیت اطلاع‌رسانی را نیز به نوبه خودم انجام دهم. ساخت این سریال‌ علاوه بر اینکه باعث آگاه‌سازی بیشتر مردم می‌شود، به هزینه‌های مالی جامعه کمک می‌کند، زندان‌ها کمتر پر می‌شود و بسیاری از انسان‌ها و خانواده‌هایشان از واژه «زندانی» رها می‌شوند.
او اضافه می‌کند: در کل امیدوارم مخاطبان هم از این سریال لذت ببرند. من به عنوان بازیگر پس از آنکه با قانون مجازات جایگزین آشنا شدم، احساس امنیت و آرامش بیشتری در جامعه پیدا کردم و امیدوارم این حس برای مردمی هم که این سریال را می‌بینند ایجاد شود. هچنین امیدوارم کسانی هم که این روزها با این موضوعات دست و پنجه نرم می‌کنند، روند کارشان با نتایج مثبتی همراه باشد و بتوانند دوباره به زندگی عادی برگردند.
بازیگر سریال‌های «آوای باران» و «از یاد رفته» در پایان سخنان خود یادآور می‌شود: گروه خیلی خوبی داشتیم و خوشحالم که که در این کار پر بازیگر حضور داشتم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز