روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 372
  • 578
  • 1,216,373
برای مرغداری های غیرمجاز مجوز صادر می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت:سازمان جهادکشاورزی برای پیشگیری از شیوع بیماری ها آمادگی دارد در صورت تشکیل شرکت های تعاونی، به مرغداری های غیرمجاز مجوز بدهد.
اکبر فتحی، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره ضرورت جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به ابراز داشت: این دستور اخذ شده تا مجوز واحدهای غیرمجاز تنها در صورتی که خود را با ضوابط و شرایط دامپزشکی تطبیق دهند، صادر خواهد شد.برای پیشگیری از شیوع بیماری ها و ساماندهی مراکز تولید غیرمجاز، سازمان جهادکشاورزی آمادگی دارد در صورت تشکیل شرکت های تعاونی، به مرغداری های غیرمجاز استان بر اساس مقررات مجوز دهد.
وی با اشاره به اینکه از سال گذشته به دلیل تلف شدن یک میلیون و ۸۰۰ هزار مرغ، طرح های پیشگیری با جدیت اجرا میشود، گفت: نمونه برداری از هزار و ۷۰۰ مرغداری، شناسایی ۳۲۶ واحد غیرمجاز مرغداری، پلمپ ۱۳۸ واحد مرغداری بدون مجوز و تغییر کاربری ۱۹ واحد دیگر از جمله این طرح هاست.
فتحی همچنین تصریح کرد: مواد ضدعفونی و بهداشتی با قیمت مناسب باید در اختیار مرغداران قرار بگیرد تا از این بحران عبور کنیم که البته تاکنون ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به استان ما ورود پیدا نکرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: خودروهای حمل تخم مرغ باید کنترل شده باشد و موارد غیرضروری رد و بدل نشود، از شانه تخم مرغ های مستعمل نیز استفاده نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز