روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 102
  • 826
  • 1,439,368
برای مقابله با دشمن باید از فضای مجازی استفاده کرد

شیویاری گفت: در جامعه افرادی هستند که به نان شبشان محتاج‌اند و شایسته نیست در این حال مسئولین به سمت اشرافی‌گری حرکت کنند و به همین دلیل نیز مقام معظم رهبری از این مساله خوان دل می‌خورند.
یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ساده‌زیستی باید یکی از شاخصه‌های اصلی کارگزار نظام جمهوری اسلامی باشد اما متاسفانه در دهه‌های اخیر تجمل‌‌گرایی و اشرافیگری در میان مسئولین و برخی مردم افزایش یافته است.
وی ادامه داد: از مسئول نظام بعید است که به سمت اشرافی‌گری حرکت کند و این مساله قابل قبول نیست، افرادی در جامعه هستند که به نان شبشان محتاج هستند و مسئول نظام اسلامی باید این موضوعات را در نظر داشته باشد البته در انتخاب چنین مسئولینی نیز باید دقت شود.
نماینده مردم میانه با اشاره به تبلیغ اشرافی‌گری در فضای مجازی گفت: اشرافیگری آفت بزرگی است که اگر نتوانیم جلوی آن بایستیم خواسته‌های مردم را هم نمی‌توانیم عملیاتی کنیم، مقام معظم رهبری به خاطر چنین مسائلی خون دل می‌خورند و هشدار می‌دهند.
وی در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان و جوانگرایی در دستگاه‌های دولتی نیز گفت: این قانون در مجلس تصویب شد و ما پیگیر این هستیم که به صورت کامل اجرایی شود، دولت نیز باید چند ماه دیگر آماری ارائه دهد که چند نفر شامل این قانون بودند و قانون برای چند نفر از آنها اجرایی شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا منظور از جوانگرایی این نیست که کسی که دو یا سه سال بیشتر از فعالیتش نگذشته به عنوان رئیس مجموعه‌ای انتخاب شود بلکه در ادارات نیروهای خلاق و شایسته‌ای هستند که می‌توانند مدیریت کنند، نیروهای زیادی وجود دارند که در صورت میدان دادن به آنها می‌توانیم مشکلات را به مانند زمان جنگ حل کنیم.
وی تصریح کرد: این در حالی است که مدیری را هر سال از یک سازمان به اداره دیگری منتقل می‌کنند بدون اینکه حتی به عملکردش توجه کنند، البته مسائلی پشت پرده وجود دارد که مجلس به آن ورود خواهد کرد و به جز استثنائاتی که در قانون وجود دارد بر روند منع به کارگیری بازنشستگان نظارت خواهیم کرد.
شیویاری در پاسخ به سوالی مبنی بر تاکید رهبر انقلاب بر استفاده از فضای مجازی برای تودهنی زدن به دشمن عنوان کرد: فضای مجازی جبهه‌ای است که دشمن می‌خواهد تمام افکار و ایده‌هایش را از آن کانال بر کشورهای اسلامی تحمیل و مکتبشان را پیاده کند و ما هم باید جبهه‌ای در مقابله با آنها ایجاد کنیم.
وی افزود: شاید بسیاری در این فکر باشند که چرا مقام معظم رهبری در این برهه در خصوص فضای مجازی سخن گفته‌اند و این مساله به این دلیل است که امروز جنگ، جنگ فرهنگی است و اگر فضای مجازی را تقویت نکنیم و تنها با فیلتر بخواهیم در مقابل برنامه‌های آنان بایستیم قطعا شکست خواهیم خورد.
نماینده مردم با بیان اینکه وزارات ارتباطات باید زیرساخت‌های مقابله با دشمن را در فضای مجازی تقویت کنند، توضیح داد: فضای مجازی به مانند تلویزیون است که اگر برنامه‌های مناسب داشته باشد مردم به سمت برنامه‌های خودمان حرکت خواهند کرد، در این فضا می‌توان کارهای مثبت را الگوبرداری کرد و چیزهایی که باعث تضعیف فرهنگ ما می‌شود را هم مورد مقابله قرار داد.
وی تاکید کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری برای مسئولین و مردم حجت است پس اگر در فضای مجازی به ما تاخت می‌کنند در همین فضا به مقابله با دشمن بپردازیم و در مقابل برنامه‌های آنها بهترین برنامه‌ها را طراحی کنیم تا به مقابله با دشمن بپردازیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز