روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 216
  • 1,083
  • 1,016,851
برای مقابله با رفتارهای‌ترامپ باید آماده‌باشیم

دولت کانادا اعلام کرد در برابر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به هیچ وجه رفتارش قابل پیش بینی نیست، خود را برای هر گونه احتمال آماده می کند.
کانادا در مناقشه تجاری با آمریکا برای مقابله با رئیس جمهور این کشور هر گونه بر خوردی را حدس می زند.
ترامپ تهدید کرده است انتقادات جاستین ترودو نخست وزیر کانادا برای این کشور گران تمام خواهد شد.
کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا در آستانه سفر به واشنگتن به منظور دیدار با اعضای کمیته امور خارجه سنای آمریکا، اعلام کرد در پی تهدیدهایی که دونالد ترامپ در رابطه با بخش خودروسازی و محصولات لبنی مطرح کرد، کانادا برای روبرو شدن با هر گونه احتمالی آماده می شود.
وزیر خارجه کانادا افزود:” ما باید آرامش خود را حفظ کنیم و به رغم انتقادات و تنشهایی که به وجود آمده است، به گفتگو ادامه دهیم.”
این مقام کانادایی گفت تحقیقاتی که دولت آمریکا درباره تاثیر واردات خودرو ( خودروهای مونتاژ شده توسط شرکتهای آمریکایی در کانادا) بر امنیت ملی آمریکا انجام می دهد، بی‌معنا است. وی افزود نظرات خود را در این باره به اطلاع رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا رسانده و با او در این باره گفتگوهای خوبی داشته است.
فریلند خاطر نشان کرد رویکرد ما این است که به تلاشهای خود ادامه دهیم و بهترین نتیجه ممکن را به دست اوریم با این حال باید خود را برای بدترین حالت ممکن نیز آماده کنیم و طرحها و برنامه های جایگزین متعددی نیز داشته باشیم.
یک منبع نزدیک به نخست وزیر کانادا نیز روز سه شنبه گذشته تاکید کرد اگر آمریکا تصمیم بگیرد که تعرفه های جدید اعمال کند، دولت کانادا نیز از آمادگی کامل برای هر گونه احتمالی برخوردار خواهد بود. وی هشدار داد اگر واشنگتن بخش خودروسازی کانادا را هدف قرار دهد، در واقع از یک خط قرمز تجاوز کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز