روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 170
  • 840
  • 1,188,164
برخورد با جرائم اقتصادی در دستور کار قوه قضاییه

معاون قضایی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه برخورد با جرائم اقتصادی در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد گفت: بهترین روش برای مصونیت جامعه در برابر فساد پیشگیری است اما این به معنی عدم برخورد با مفسدان نیست.
نجات فیض اللهی در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عجب شیر اظهار داشت: قوه قضاییه با تمام توان با مفسدان عرصه های مختلف برخورد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه موضوع پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه از جمله وظایف مهم قوه قضائیه بوده و توجه ویژه ‌ای به این موضوع شده است افزود: دادگستری وظیفه رسیدگی به حقوق عامه مانند جلوگیری از تخریب محیط‌ زیست، آلودگی آب، آلودگی خاک و هوا، تصرف اراضی ملی و دولتی، رفع نقاط حادثه‌ خیز در جاده‌ها و جلوگیری از فعالیت مؤسسات مالی غیرمجاز را نیز بر عهده دارد.
وی همچنین به آمار وقوع سرقت در ۶ ماهه اول سالجاری در استان اشاره کرد گفت: بر اساس آمارهای ثبت شده سرقت از مغازه و کیف قاپی در استان در مدت یاد شده کاهش اما سرقت از اتومبیل افزایش داشته که نگران کننده است.
فیض اللهی از دادگستری عجب شیر به عنوان یکی از دادگستری های نمونه استان نام برد و گفت: عملکرد دادگستری عجب شیر از نظر کمی و کیفی نمونه است و خدمات ارزنده و شبانه روزی پرسنل قضایی و اداری این مجموعه شایسته تقدیر و قدردانی است.
وی از کاهش ۵۶ درصدی پرونده ها در دادگستری عجب شیر خبر داد و گفت: از یک هزار و ۳۲۰ فقره پرونده در دادگستری عجب شیر ۶۸۶ فقره پرونده رسیدگی شده است.
در این مراسم محمد زمانی به عنوان دادستان جدید دادسرای عمومی و انقلاب عجب شیر معرفی و از خدمات ارزنده محمدحسن نوقربانی قدردانی شد.
نوقربانی با حکم رئیس قوه قضائیه بعنوان مستشار دادگاه کیفری یک استان آذربایجان شرقی مستقر در مراغه ویژه شهرهای بناب ملکان عجب شیر و مراغه و رییس دادگاه کیفری ۱۰۲ و مستشار دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان مراغه منصوب شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز