روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
برخورد با دریافت کنندگان اجباری کمک برای مدرسه

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: به هیچ‌وجه ثبت‌نام و صدور کارنامه منوط به دریافت وجه نیست و کاملا اختیاری است و با متخلفان برخورد می‌شود.
جعفر پاشایی اظهار کرد: طبق دستورالعمل ابلاغ شده از طرف وزارتخانه به غیر از بیمه، هیچ وجهی از اولیا برای ثبت‌نام دانش‌آموزان دریافت نخواهد شد.
وی با بیان اینکه طبق قانون شورای آموزش و پرورش کمک به مدرسه هیچ منع قانونی ندارد،گفت: برای اداره آموزش و پرورش نیاز به کمک‌، همکاری و همراهی مردم وجود دارد و از این رو هر فردی که بخواهد به آموزش و پرورش کمک کند منع نمی‌شود ولی در مجموع کمک به مدرسه امری اختیاری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با تاکید به اینکه بخشی از نیازهای مدرسه توسط اولیا حل می‌شود، افزود: به هیچ‌وجه ثبت‌نام و صدور کارنامه منوط به دریافت وجه نیست و کاملاً اختیاری است.
وی اذعان داشت: بازرسان اداره در حال رصد مدارس هستند و حتی اقدام به اعزام بازرس مخفی در مدارس نیز کرده‌ایم تا در صورت مشاهده دریافت اجباری وجه از اولیا، برخورد قانونی صورت گیرد.
وی افزود: با اولویت روی علاقه دانش‌آموزان نسبت به رشته‌ تحصیلی، تلاش خواهیم کرد تا تنوع و تعدد نسبت به رشته‌های دیگر توسط مشاوران خبره صورت گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: هدایت تحصیلی صحیح، منجر به انتخاب شغل درست در آینده خواهد شد.
وی بیان کرد: امسال ۴۹ هزار دانش‌آموز برای هدایت تحصیلی کارسازی شده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز