روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 96
  • 749
  • 1,336,581
برخی باوجود دزدی های فراوان باز هم جزو ذخایر نظام معرفی می شوند

حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دوره «عمار انقلاب ۲ » که به همت بســیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السـلام و با همکاری ســازمان بسیج دانشجویی در حال برگزاری است به بررسی اصول اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مهمتریــن عوامل بقای انقلاب اسـلامی پرداخت.جمهوری اسلامی بدون داشتن یک اقتصاد سالم و عادلانه باقی نخواهد ماند. اگر پای ما در عرصه اقتصادی بلغزد، چشــم مان دائم به نظام ســرمایه داری دوخته شده باشد و فکرمان مدام درگیر رفع تحریم ها باشد با مشکلات بسیار زیادی رو به رو خواهیم شد. رحیم پور ازغــدی افزود: در حوزه اقتصاد با مصوبــات خوب و زیادی رو به رو هســتیم اما آنچه وجود ندارد عمل جدی و اساســی است. دانشــجویان موظف هستند با مطالبه گــری خــود، مقدمــات عملی شــدن این مصوبات را فراهم آورند. وی در ادامه ایجاد رقابت ســالم اقتصادی و تولید محصولات بــا توجه به مزیت مناطق کشور را یکی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی دانست. وی در ادامــه هدفمندســازی یارانه ها را در جهت کمک به فقرا و گسترش تولید، امری ضروری دانست و گفت: مسئولین از وجود نداشــتن اطلاعات دقیق و شفاف در حوزه اقتصــاد در جهت هدفمند کــردن یارانه ها گله میکنند. این مسئولین به جای گله کردن پاسخگو باشند که برای به دست آوردن این اطلاعات چه اقدام موثری کرده اند؟ رحیم پور ازغدی با تأکیــد بر عدم پیگیری دلسوزانه هدفمند سازی یارانه ها گفت: این روزها یارانه ها، هم دادنش و هم ندادنش به یک بحث انتخاباتی تبدیل شده است. وی با اشــاره بــه روایات متعــدد در بحث شــفافیت اقتصادی، گفت: شفافیت باعث میشــود جامعه اسلامی به مشــکلی مانند فیشهای حقوقی نجومی دچار نشود. وی افــزود: بایــد از تخلفاتی کــه در حوزه مســائل مالی در ســه قوه رخ میدهد و بعد مســئولین نظارتی از آنها ابــراز بی اطلاعی میکنند خجالت بکشــیم. ما در این کشور مســئولانی داریم که حتی از یک خودکار بیت المال هم برای نوشتن شخصی استفاده نمیکنند ولی افرادی هم وجود دارند که با وجود دزدی های فراوان باز هم جزو ذخایر نظام معرفی میشوند. رحیم پور ازغــدی به انتقاد از برخی اعضای شــورای عالی انقلاب فرهنگــی پرداخت و گفــت: تعدادی از اعضای شــورای عالی انقلاب فرهنگی افراد بســیار مودبی هستند. این افراد به قدری مودب هستند که در تمامی این سالها هیچ حرفی نزده اند و هیچ موضعی اخــذ نکردهاند.این اعضای شــورای عالی انقلاب فرهنگی فکر میکنند نفس حضور مبارکشــان در شــورا موضوعیت دارد. این عده هیچ اقدامی در شورا انجام نمیدهند و وارد هیچ بحثی نمیشوند، مبادا شأنشان مورد خدشه واقع شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز