روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 173
  • 530
  • 1,190,055
بررسی اجرای پایلوت شهر هوشمند در شهرک خاوران

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۹ تبریز، در نشستی که با حضور نمایندگان شرکت مگفا(مرکز گسترش فناوری اطلاعات)، شهردار و برخی مدیران منطقه ۹ برگزار شد، طرح اجرای پایلوت شهر هوشمند در شهرک خاوران بررسی گردید.
در این نشست، مشاورین و مجریان شرکت مگفا با ارائه ی گزارشی از فعالیت های این شرکت در حوزه های مختلف، برضرورت ایجاد شهر هوشمند در شهرک مدرن خاوران و دلایل این ضرورت از جمله: تسهیل در انجام امور، ایجاد امنیت در ارائه ی اطلاعات، ایجاد رفاه برای شهروندان و… تاکید کردند.
نماینده ی شرکت مگفا با تشریح نحوه ی ایجاد شهر هوشمند اظهار داشت: به پشتوانه ی متخصصان و کارشناسان خبره ی کشور، اجرای شهر هوشمند، ۷۰ درصد بصورت بومی انجام می گیرد و تنها ۳۰ درصد در زمینه ی طراحی که باید منطبق با استاندارد های اروپا باشد، از دانش و توان خارجی استفاده می گردد.
در ادامه ی این نشست نسیانی شهردار منطقه۹با ابراز تمایل برای پایلوت قراردادن شهرک خاوران بمنظور ایجاد یک شهر هوشمند، اظهار داشت: هوشمندسازی در عصر حاضر و نیز استفاده از دانش روز و ظرفیت‌های دانش بنیان در عرصه‌های مختلف، نیاز امروزی و ضروری شهرک های مدرن می باشد.
شهردار منطقه۹ خاطرنشان کرد: ایجاد بستر مناسب جهت اجرای شهر هوشمند در خاوران، امکان پذیر بوده و می توان این شهرک را با بهره گیری از توان داخلی، بعنوان شهرکی هوشمند طراحی و مطرح کرد.
شهردار منطقه۹ تبریز تصریح کرد: ایجاد شهر هوشمند، به فاکتورهائی نیاز دارد که خوشبختانه شهرک خاوران این امتیاز ها را دارا بوده و امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، با حمایت شهردار محترم، شورای اسلامی شهر تبریز و همچنین مدیران ارشد شهری، در جهت رفاه حال همشهریان عزیز به این مهم دست یابیم.
گفتنی است از جمله ی فعالیت های شرکت مگفا، توسعه و اشاعه ی صنعت فاوا و همچنین بهسازی و نوسازی طرح های کلان و ملی حوزه ی فاوا در کشور می باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز