بررسی اجرای پایلوت شهر هوشمند در شهرک خاوران

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۹ تبریز، در نشستی که با حضور نمایندگان شرکت مگفا(مرکز گسترش فناوری اطلاعات)، شهردار و برخی مدیران منطقه ۹ برگزار شد، طرح اجرای پایلوت شهر هوشمند در شهرک خاوران بررسی گردید.
در این نشست، مشاورین و مجریان شرکت مگفا با ارائه ی گزارشی از فعالیت های این شرکت در حوزه های مختلف، برضرورت ایجاد شهر هوشمند در شهرک مدرن خاوران و دلایل این ضرورت از جمله: تسهیل در انجام امور، ایجاد امنیت در ارائه ی اطلاعات، ایجاد رفاه برای شهروندان و… تاکید کردند.
نماینده ی شرکت مگفا با تشریح نحوه ی ایجاد شهر هوشمند اظهار داشت: به پشتوانه ی متخصصان و کارشناسان خبره ی کشور، اجرای شهر هوشمند، ۷۰ درصد بصورت بومی انجام می گیرد و تنها ۳۰ درصد در زمینه ی طراحی که باید منطبق با استاندارد های اروپا باشد، از دانش و توان خارجی استفاده می گردد.
در ادامه ی این نشست نسیانی شهردار منطقه۹با ابراز تمایل برای پایلوت قراردادن شهرک خاوران بمنظور ایجاد یک شهر هوشمند، اظهار داشت: هوشمندسازی در عصر حاضر و نیز استفاده از دانش روز و ظرفیت‌های دانش بنیان در عرصه‌های مختلف، نیاز امروزی و ضروری شهرک های مدرن می باشد.
شهردار منطقه۹ خاطرنشان کرد: ایجاد بستر مناسب جهت اجرای شهر هوشمند در خاوران، امکان پذیر بوده و می توان این شهرک را با بهره گیری از توان داخلی، بعنوان شهرکی هوشمند طراحی و مطرح کرد.
شهردار منطقه۹ تبریز تصریح کرد: ایجاد شهر هوشمند، به فاکتورهائی نیاز دارد که خوشبختانه شهرک خاوران این امتیاز ها را دارا بوده و امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، با حمایت شهردار محترم، شورای اسلامی شهر تبریز و همچنین مدیران ارشد شهری، در جهت رفاه حال همشهریان عزیز به این مهم دست یابیم.
گفتنی است از جمله ی فعالیت های شرکت مگفا، توسعه و اشاعه ی صنعت فاوا و همچنین بهسازی و نوسازی طرح های کلان و ملی حوزه ی فاوا در کشور می باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از