روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 391
  • 814
  • 1,336,127
بررسی طرح پل عابر پیاده پارک صائب تبریزی به پارک بهاران

جلسه کمیته فنی شهرداری تبریز با حضور اعضای کمیته فنی، شهردار و معاون عمرانی شهرداری منطقه ۲ و مشاور طرح به ریاست معاون فنی و عمرانی شهرداری کلانشهر تبریز بامحوریت بررسی طرح پل عابر پیاده پارک صائب تبریزی به پارک بهاران تشکیل شد .
به گزارش شهریار، در ابتدای جلسه نماینده مشاور طرح توضیحاتی را در خصوص طرح پل عابر پیاده پارک صائب تبریزی به پارک بهاران، برگرفته از پلان وضع موجود، پلان طرح پیشنهادی، طرح سازه ای پل و مزیت های طرح ارائه کرد.
در ادامه جلسه معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز با بیان کلیاتی از طرح گفت: این پل برای اتصال پارک صائب تبریزی و پارک بهاران طراحی شده و اجرای آن موجب دسترسی آسان و بدون حادثه شهروندان برای استفاده از پارک های بهاران و صائب تبریزی خواهد شد .
محمدحسین اسحقی با بیان اینکه پلهای عابر پیاده تبدیل به مکانهایی شده است که اغلب شهروندان مایل به استفاده از آنها نیستند تصریح کرد: بیشتر افراد به طور ذاتی متمایل به صرف کمترین انرژی در فضا میباشند و از طرفی پلهای عابرپیاده در اکثر موارد به علت محدودیت دید موجب اغتشاش منظر شهری شده به همین علت حفظ یکپارچگی و چشم انداز سنتی محور خیابان در ایجاد این پروژه حائز اهمیت است .
وی همچنین گفت: اجرای طراحی های خلاقانه و نوآور و رنگ آمیزی مناسب، در جهت افزایش انگیزه استفاده از این پل نیز از مواردی است که در طراحی پل باید مد نظر قرارگیرد.
وی ادامه داد: برای جذب افراد به استفاده از پل علاوه برا ایجاد خلاقیت در طراحی آن، ظریف بودن و مقرون به صرفه بودن و چشم انداز بلند مدت طرح نیز باید مد نظر باشد و همچنین تقویت زیر بنائی پارک های پیرامون این پل جهت جذب افراد صورت گیرد.
رسول موسائی شهردار منطقه ۲ تبریز نیز در این جلسه گفت: با اجرای این پل دسترسی آسان به پارک بهاران و صائب تبریزی صورت خواهد گرفت .
وی افزود: دسترسی به پارک های بهاران و صائب تبریزی با طی مسافت طولانی صورت می گیرد که موجب ایجاد کاهش انگیزه مردم جهت بازدید از این پارکهای زیبا شده است که با اجرای این طرح و متصل نمودن پارک ها از طریق پل، دسترسی به این دو پارک به آسانی میسر خواهد شد.
وی ادامه داد: در گذشته شاید انتظار ما از پل های عابر پیاده فقط دسترسی عابرین پیاده و عبور از عرض خیابان بود ولی با اجرای این پروژه علاوه بر اتصال این دو پارک، با طراحی خلاقانه و زیبایی که صورت گرفته است زیبایی و نوآوری را نیز برای این مسیر به ارمغان خواهد آورد و همچنین زیبایی پارک های اطراف پل نیز به دلیل دسترسی آسان بیشتر مورد اتوجه و استقبال شهروندان قرار خواهد گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز