روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 630
  • 798
  • 1,334,129
بررسی قانون سازمان نظام رسانه ای در کمیسیون فرهنگی دولت

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مبارزه با فساد با بگم بگم انجام نمی شود بلکه باید شرایط مناسب برای دسترسی آزاد به اطلاعات برای تمام شهروندان فراهم گردد.
حسین انتظامی افزود: دولت و حکومت باید زمینه ای در کشور ایجاد کنند که روزنامه نگاران بتوانند به کارکرد نظارتی خود بپردازند.
وی اظهار کرد: سامانه دسترسی به اطلاعات، حدود ۵۰ روز پیش توسط وزاری فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد و طبق براورد انجام شده ۴۰۰ دستگاه مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ دستگاه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته اند، گفت: تمام دستگاه های حکومتی و موسساتی از قبیل بانک ها که خدمات عمومی ارائه می دهند مشمول این قانون هستند.
انتظامی افزود: رسانه ها در این زمینه باید به صورت فعال وارد شوند و شرایط به گونه ای فراهم گردد که دستگاه های مختلف نیز برای پیوستن به این سامانه تشویق شوند.
وی اظهار کرد: رسانه ها نباید در اجرای وظایف خود قوانین و مقررات دست و پا گیر داشته باشند و بر همین اساس نظارت بر رسانه ها باید به سازمان های صنفی خودشان سپرده شود.
وی گفت: بررسی قانون سازمان نظام رسانه ای در کمیسیون فرهنگی دولت هفته آینده به پایان می رسد و برای بررسی و تصویب به هیات وزیران ارسال می گردد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: براساس این قانون تمام تخلفات حرفه ای روزنامه نگاران توسط سازمان نظام رسانه ای رسیدگی می شود.
وی به تشکیل شورای مرکزی خانه های مطبوعات کشور در تهران اشاره کرد و گفت: انتخابات خانه های مطبوعات، اولین انتخابات الکترونیکی در کشور بود که به صورت شفاف با مشارکت ۹۱ درصدی برگزار شد.
وی اظهار کرد: با انتخابات الکترونیکی، امکان شرکت در انتخابات برای افرادی که در خارج از استانها حضور داشتند نیز فراهم شد.
انتظامی افزود: امیدوارم با اجرایی شدن قانون سازمان نظام رسانه ای بخش قابل توجهی از اهدافی که به دنبال آن هستیم، محقق شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز