روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 886
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 836,928
بررسی مشکلات پارک مفاخر آذربایجان

شهردار منطقه ۲ کلانشهر تبریز در معیت معاونین این منطقه، از پارک مفاخر آذربایجان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تبریز، رسول موسائی شهردار منطقه در معیت معاونین این شهرداری، برای بررسی و رفع برخی از مشکلات پارک موزه مفاخر آذربایجان که اینک بعنوان محوطه دانشگاه علوم قرآنی وابسته به اداره کل اوقاف و امور خیریه استفاده می شود، بازدید کرد.
شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز از ساختمان نمایشگاه داخل پارک که پیشتر به فضایی کاملاً زیبا و در خورشان این پارک از سوی شهرداری احداث شده بود، بازدید نمود.این ساختمان اکنون در اثر بی توجهی مسئولین امر به انباری تبدیل شده و بلحاظ عدم توجه و نظافت، چهره این پارک را نازیبا کرده است. همچنین تابلوهای برنزی معرفی مشاهیر در پارک مفاخر آذربایجان، در اثر عدم مراقبت صحیح به سرقت رفته است.
رسول موسائی شهردار منطقه دو تبریز متعاقب بازدید از پارک مفاخر آذربایجان، در حاشیه این بازدید گفت: پارک موزه مفاخر آذربایجان برای استفاده شهروندان از فضای سبز و امکانات آن، در سال ۹۱ از سوی این منطقه تجهیز و افتتاح شده که بر اساس درخواست اداره کل اوقاف و امور خیریه تبریز در خصوص وقف بودن زمین پارک مذکور و بر اساس رای دادگاه، این پارک از سال ۹۲ به طور کامل به اداره کل اوقاف و امور خیریه واگذار شده است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: تابلوهای برنزی پارک مفاخر که مربوط به تصاویر ۶۵ شهید والامقام و تصاویر مفاخر دینی، فرهنگی، هنری و… می باشد، توسط شهرداری منطقه دو تبریز تهیه و در زمان افتتاح در پارک مذکور نصب شده بود که در اثر بی توجهی و عدم نگهداری و نظارت صحیح اداره اوقاف، علاوه بر تخریب؛ تعدادی از این تابلوها به سرقت رفته است.
شهردار منطقه دو تبریز با عنوان اینکه مدیریت محوطه و ساختمان دانشکده قرآنی موجود در پارک مفاخر و نظارت آن نیز بعهده اداره کل اوقاف می باشد و شهرداری در این خصوص هیچگونه مسئولیتی ندارد تصریح کرد: قطعی برق این پارک و تاریکی آن به هنگام شب، طبق بررسی بعمل آمده و بازدید صورت گرفته با توجیه هزینه بالای برق از سوی آن اداره بوده و فیوزهای برق محل نیز توسط عوامل اداره کل اوقاف، جمع آوری شده است.
بنابه این گزارش: متعاقب انتقاد برخی مطبوعات و رسانه های خبری و شبکه های مجازی؛ در بازدید روز شنبه ۲۲ مهرماه شهردار منطقه دو تبریز و معاونین ایشان از پارک مفاخر آذربایجان؛ رسول موسائی دستور اکید و سریع حل مشکلات این پارک را به معاونین مربوطه صادر کرد.
در راستای رسیدگی به وضعیت پارک مفاخر آذربایجان، بنابه دستور شهردار منطقه دو تبریز، رسیدگی به تابلوهای موجود پارک و سیم کشی برق، پاکسازی محوطه و رسیدگی به سرویس های بهداشتی و فضای سبز و … در اسرع وقت و در اولویت کاری این منطقه قرار گرفت.
شایان ذکر است: در بازدید رسول موسائی از پارک مفاخر آذربایجان و طبق دستور اکید ایشان مقرر گردید، درب های سرویس های بهداشتی تعویض گردد و پیاده روها سریعا ترمیم شود و ضمنا نظافت محوطه و پاکسازی فضاهای موجود به نحو مطلوب به انجام رسد.
همچنین آبنمای موجود پارک تعمیر و کاشیکاری مجدد شود و این آبنما سریعاً راه اندازی گردد.
از آنجائیکه چراغ های روشنائی ورودی پارک در اثر برخورد خوردوهای عبوری در محل آسیب دیده بود، مقرر گردید این چراغ ها تعویض شود و روی المان هایی که از سوی عده ای افراد مطالب خاص نوشته شده بود، رنگ آمیزی گردد.
طبق دستور شهردار منطقه دو تبریز، گلکاری و زیباسازی پارک مفاخر از دیگر مواردی بشمار می آید که در برنامه کاری این منطقه قرار گرفت و دستور اکید جمع آوری اشیاء زائد و موانع موجود پراکنده از محوطه پارک، توسط شهردار منطقه دو صادر گردید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز