روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 275
  • 814
  • 1,336,011
بررسی پیشنهاد ارائه مجانی اوراق وام مسکن به خانه اولی‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی پیشنهادی مبنی بر ارائه هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از وام مسکن به صورت مجانی به خانه اولی‌ها در کمیسیون اقتصادی خبر داد.
معصومه آقاپور علیشاهی در خصوص وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن اظهار داشت: ابتدا باید توجه داشت یکی از راهکارهای خروج اقتصاد از رکود، ایجاد رونق در بخش مسکن و صنایع وابسته است و به طور طبیعی رونق این بخش به اشتغال‌زایی منتهی می‌شود.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه بخش معاملات مسکن در چند سال گذشته با افزایش قیمت شدیدی روبرو نبوده است اما در حال حاضر نیز قیمت مسکن در تهران و بسیاری دیگر از نقاط کشور با درآمد بسیاری از خانوارهای کشور متناسب نیست.
آقاپور‌علیشاهی تصریح کرد:نرخ هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در حال حاضر بالا است، به دلیل اینکه یکی از اهداف در ارائه وام مسکن، تسهیل شرایط برای خانه‌دار شدن مردم است، بنابراین باید از رویکرد صرفاً اقتصادی در حوزه مسکن پرهیز شود.
وی ادامه داد: پیشنهادی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که براساس آن به متقاضیان واقعی مسکن که برای اولین بار قصد استفاده از وام مسکن را دارند، اوراق وام مسکن به صورت مجانی واگذار شود البته باید با استفاده از سامانه اطلاعاتی شرایط متقاضیان مشخص شود.
معصومه آقاپورعلیشاهی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن افزود: اصطلاحاً کسانی که برای اولین بار قصد خرید مسکن را دارند، خانه اولی هستند، بنابراین در راستای ترویج امر ازدواج نیز باید شرایط خانه‌دار شدن مردم و خانه اولی‌ها را تسهیل کرد.
وی با اشاره به ضرورت هدایت نقدینگی به بخش‌های مولد اقتصاد، ادامه داد: بی‌توجهی به افزایش نقدینگی به رشد مجدد تورم منتهی می‌شود و کاهش قدرت خرید خانوار را در پی دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:حساب متقاضیان واقعی خرید مسکن از خریدارانی که با قصد سوداگری معامله مسکن انجام می‌دهند، جدا از هم است بنابراین باید تصمیمات به نحویی اتخاذ شود که مانع از ایجاد فشار به خریداران واقعی مسکن شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز