روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 573
  • 745
  • 1,381,997
برلیان یک میلیاردی در جیب نظافتچی

مردی جوان که برای نظافت به خانه زنی ثروتمند رفته بود، پس از مدتی نقشه سرقت میلیاردی از او را با همدستی چهار سارق دیگر عملی کرد. آنها دست، پا و دهان صاحبخانه و پسرش را بستند و با تهدید چاقو وادار به سکوت کردند.
شاکی در دادسرا گفته است که سارقان، میلیاردها تومان اموال باارزش خانه او را دزدیده‌اند و فقط برلیان سرقتی‌اش، یک میلیارد تومان قیمت دارد.
ماجرای این سرقت در یکی از روزهای مهر ٩٢ رقم خورد. ماموران کلانتری ١٠۴ عباس‌آباد تهران که با تماس‌های مردمی از وقوع سرقت باخبر شده بودند، به سرعت خود را به محل رسانده و متوجه شدند که یکی از سارقان به واسطه آشنایی با زن صاحبخانه، وارد خانه او شده و با همدستی چهار مرد دیگر، نقشه سرقت را اجرا کرده است. مالباخته‌ها (زن و فرزند) نیز که پس از فرار سارقان، موفق شده بودند دست، پا و دهان خود را باز کنند، با فریادهای پیاپی همسایه‌ها را خبر کرده و آنها پلیس را در جریان قرار داده‌اند.
زن صاحبخانه به ماموران گفت: «همیشه برای نظافت خانه از شرکت‌های خدماتی کارگر نظافتچی می‌گرفتم. یکی از این کارگرها که از مدتی قبل برای نظافت به خانه‌ام می‌آمد، پسری جوان بود که خود را دانشجو معرفی می‌کرد. چون هم‌سن و سال پسرم بود، تصمیم گرفتم در تامین مخارج زندگی کمکش کنم برای همین هر بار که به خانه‌ام می‌آمد، مقادیری وسیله در اختیارش می‌گذاشتم تا اینکه پاییز شد و هوا سرد. او از من لباس گرم خواست و قرار شد دفعه بعد که آمد، تعدادی از لباس‌های پسرم را در اختیارش بگذارم. »
شاکی درباره سرقت نیز گفت: «ساعتی پیش با پسرم در خانه بودیم که زنگ به صدا درآمد. وقتی چهره پسر نظافتچی را در آیفون دیدم در را به رویش باز کردم. او گفت که برای گرفتن لباس‌ها آمده اما چند دقیقه بعد، همراه چهار مرد دیگر وارد خانه شد. آنها با تهدید چاقو، دست، پا و دهان من و پسرم را بستند و شروع به وارسی خانه کردند. هرچه با ارزش بود جمع کردند و با خود بردند. طلا و جواهرات، لپ‌تاپ، ال‌سی‌دی و چیزهای دیگر. فقط برلیانی که از من دزدیدند، یک میلیارد تومان ارزش داشت. وقتی هم که فرار کردند، به زحمت چسب دهان‌مان را باز کردیم و با فریاد، از همسایه‌ها کمک خواستیم.»
با ثبت شکایت مالباخته، کارآگاهان برای دستگیری متهمان به تکاپو افتادند. آنها در ابتدا به تحقیق از مدیر شرکت خدماتی پرداختند اما او گفت که در روز سرقت هیچ نظافتچی‌ای به خانه شاکی نفرستاده است و آنها از پیش نقشه سرقت را کشیده بودند.
همزمان تیم دیگری از ماموران به چهره‌نگاری از متهمان پرداختند و موفق شدند به تصویر یکی از سارقان دست یابند. بررسی سوابق او نشان می‌داد که از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت است و به غیر از این پرونده، به اتهام سرقت از مغازه‌ای در تهران نیز در شرف محکومیت است و در حالی که به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود، سرقت مجددی انجام داده است.
او پس از مدتی از سوی پلیس دستگیر شد و در بازجویی‌ها به ارتکاب سرقت همراه پسر دانشجو و سه مرد دیگر اعتراف کرد تا پرونده‌اش در حالی برای صدور حکم در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران قرار گیرد که پلیس همچنان در تکاپوی دستگیری چهار سارق دیگر از جمله پسر دانشجو است.
براساس محتویات پرونده، متهم به جرم سرقت مقرون به آزار دادگاهی شده است. او اما وقتی پشت جایگاه ایستاد، برخلاف اعترافات متعددش در بازجویی‌ها منکر سرقت شد و گفت که تحت فشار بازجویی‌ها مجبور به اعتراف شده است.
در پایان دادگاه قضات وارد شور شدند تا رای نهایی را صادر کنند. براساس ماده ۶۵١ قانون مجازات اسلامی، کیفر سرقت مقرون به آزار ۵ تا ٢٠ سال حبس، شلاق و رد مال است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز