روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 255
  • 351
  • 1,279,788
برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی۳۰۰۰ هزار واحد مسکونی ناکارآمد در کلانشهر تبریز

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که سه هزار خانه مسکونی نامناسب در تبریز وجود دارد، گفت: همه این خانه‌ها به دلیل موقعیت نامناسب نیاز به جابه‌جایی دارند.
محمدصادق پورمهدی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری محدوده‌ها و محلات هدف استان، افزود: برای جابه‌جایی سه هزار خانه ناکارآمد در تبریز، تاکنون ۱۷۱ خانه مسکونی جدید احداث شده که بعد از رفع موانع آنها تحویل داده می‌شوند و برای احداث بقیه واحدها نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.
وی اضافه کرد: شهرداری‌ها با در نظر گرفتن مشوق‌هایی در صدور پروانه‌ها و عوارض سعی دارند تا مردم را برای جابه‌جایی از خانه‌های ناکارآمد تشویق کنند.
وی با اشاره به محدودیت‌‌های اعتباری دولت، همکاری و سخت‌کوشی همه دستگاه‌های اجرایی را برای تحقق اهداف ستاد بازآفرینی پایدار شهری ضروری دانست و گفت: این با رویکردی جدید فعالیت می‌کند.
وی افزود: این ستاد در گذشته فقط به مباحث مربوط به فضاهای کالبدی شهرها می‌پرداخت، اما در حال حاضر توانمندسازی و رسیدگی به مسایل اجتماعی و مشکلات ساکنان شهرها از اهداف این ستاد است.
پورمهدی اضافه کرد: احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری از جمله اهداف این ستاد است که برنامه‌ریزی‌هایی در این خصوص انجام شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز