روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 314
  • بازدید دیروز: 1,913
  • کل بازدید ها: 528,861
برنامه‌های سامان‌دهی مشاغل باید در مسیر مدیریت واحد شهری هدایت شود

شهردار تبریز مدیریت واحد شهری را ضرورت مهم سامان‌دهی مشاغل شهری خواند و افزود: شرایط قانونی باید در مسیری تداوم داشته باشد که مدیریت شهر در همگرایی ویژه با مجامع صنفی و دولت به وظیفه خود در این خصوص عمل کند.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در سومین نشست کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل شهری شهرداری‌های کلانشهرهای کشور با بیان این مطلب اظهار داشت: فقدان مدیریت واحد شهری موجب شد در قضیه‌ای مثل پلاسکو، حکم شهرداری فاقد ضمانت اجرایی باشد؛ در مواردی این‌چنین، اگر پیگیری شهرداری، منجربه نتیجه شود، قطعاً جلوی بسیاری از بحران‌های تدریجی گرفته می‌شود.
وی یادآور شد: شهرداری تبریز همزمان با سایر کلان‌شهرهای کشور، اقدامات مهمی را برای سامان‌دهی مشاغل خرد و صنایع ناسازگار با محیط شهر، اجرا کرده‌است با این حال، این رویکرد بدون همراهی تمام‌جانبه تشکل‌های صنفی کارساز نیست؛ از سوی دیگر، تشکل‌های صنفی و صنعتی نیز متاسفانه در بیشتر مواقع، فاقد نقش کلان هستند.
شهردار تبریز تاکید کرد: دولت باید با حمایت از تشکل‌ها، زمینه انسجام مشاغل گوناگون را در شهر فراهم کند، در این صورت، می توان امیدوار بود که تاثیرات سوء مشاغل مزاحم از قبیل ترافیک و معضلات اجتماعی و اقتصادی، در برنامه میان‌مدن، کاهش یابد.
نجفی با بیان این‌که استان آذربایجان‌شرقی دارای ۱۲۰ واحد صنفی است که از این تعداد، ۸۰ هزار واحد مربوط به کلان‌شهر تبریز است، اظهار داشت: سامان‌دهی میادین میوه و تره‌بار، توسعه مراکز عرضه مستقیم در سطح شهر، سامان‌دهی وانت‌بارها، حمایت‌ از شهرک‌های صنعتی و بسترسازی برای فعالیت اصولی دستفروشان، از اقدامات مهمی است که شهرداری تبریز در سال‌های اخیر اجرا کرده‌است.
شهردار تبریز گفت: ارتباط مستقیم موضوع مشاغل با مباحث اجتماعی و اقتصادی شهر، ایجاب می کند که چالش‌ها، راهکارها و تجارب آن در قالب هم‌افزایی عموم کلان‌شهرها، هدایت شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز