روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
برنج تایلندی در راه است

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره آخرین وضعیت واردات برنج گفت : کشورهای هند و تایلند بزرگترین صادرکنندگان برنج در جهان هستند که از ۵۰ میلیون تجارت برنج در دنیا بخش عمده ان در دست هند و تایلند قرار دارد و مابقی در اختیار ویتنام و دیگر کشورهاست.
وی ادامه داد : علت خرید برنج از کشورهای مختلف را جایی برای چانه زنی و شکستن انحصار عنوان کرد و افزود: سعی داریم با شکستن انحصار واردات از یک کشور قدرت چانه‌زنی خود را افزایش دهیم که این مهم یکی از سیاست‌های شرکت بازرگانی دولت ایران است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: به همین منظور از تایلند برنج وارد کرده‌ایم که کشتی آن ۱۷ و ۱۸ ماه جاری در بنادر کشور پهلو می گیرد.
وی در پاسخ به انتقاد انجمن واردکنندگان برنج درخصوص رقابت بخش دولتی و خصوصی در واردات برنج گفت: شرکت بازرگانی دولتی رقیب انجمن وارد کنندگان برنج نیست و این شرکت آمادگی مذاکره با بخش خصوصی را در این خصوص دارد تا روش اجرا و چگونگی تأمین نیاز برنج وارداتی مشخص شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز