روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
بروکراسی اداری گریبانگیر رونق فضای کسب و کار

نشست فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی با حضور قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت و جمعی از مدیران واحدهای تولیدی، تولید کنندگان و صادر کنندگان در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد.
درآستانه سفر رئیس جمهور به شهر تبریز، جلسات متعددی توسط اعضای هیات دولت برای بررسی مشکلات فعالان حوزه های مختلف در آذربایجان شرقی برگزرا شد که یکی از این جلسات نشست مشترک فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی با حضور قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت و جمعی از مدیران واحدهای تولیدی، تولید کنندگان و صادر کنندگان در اتاق بازرگانی تبریز بود.
در این جلسه فعالان حوزه اقتصادی و نخبگان حوزه تولید و صادرات استان به بیان دغدغه ها و چالش های صنایع خود در آذربایجان شرقی پرداختند.
به گزارش خبرنگاران ، رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در ابتدای جلسه برای رفع ابهام فعالان اقتصادی در خصوص وضعیت کنونی بازار ارز در کشور بیان کرد: طی جلسه ای که بانک مرکزی با وزارت اقتصاد گذاشت قیمت ارز رسما ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر برای تامین دلار محدودیت و مانعی وجود ندارد، گفت: طبق گزارشی که از مشکل ارز به ریاست جمهوری داده بودیم، دولت توانست بحران ارز را مهار کند و اکنون امکان تامین ارز وجود دارد.
رحمانی با اشاره به اینکه صادر کنندگان محصولات به خارج از کشور می توانند با اشتراک گذاری ارز ناشی از صادرات خود در بانک مرکزی به حل برخی از مشکلات ارزی کمک کنند، اظهار کرد: بانک مرکزی از طریق این سامانه ارز را در اختیار واردکنندگان قرار می دهد تا قسمتی از مشکلات تهیه کنندگان مواد اولیه حل شود.
این گزارش می افزاید، در ادامه جلسه فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی به بیان دغدغه های خود پرداختند و از قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در خواست کردند تا برای حل مسائل آنها راهکار نشان دهد و یا در جلسات با نماندگان ریاست جمهوری مطرح کند.
یکی از فعالان اقتصادی با ابراز ناراحتی از اینکه متاسفانه آذربایجان شرقی دارای شکاف سرمایه گذاری است، گفت: در این استان فضای کسب و کار چندان مناسب نیست و از این رو جذب سرمایه گذار بسیار دشوار شده است.
وی افزود: اکنون نه تنها واحدهای تولیدی دچار چالش در رفع مشکلات خود برای دریافت وام و ارز هستند بلکه راه اندازی کسب و کار جدید نیز چندین معضل دارد.
این فعال صنعتی ادامه داد: برای راه اندازی کار جدید باید درگیر بروکراسی های اداری بسیاری شویم که با این حال نیز بجای حل شدن مسائل بیشتر گرفتار می شویم این در حالی است که در کشوری مثل ترکیه در سه روز می توانید یک کسب و کار جدید راه بیاندازید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز