روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
برگزاری اختتامیه جشنواره نمازدر تبریز

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی از برگزاری اختتامیه جشنواره نماز ستون دین و سوگواره عکس محرم در تبریز خبر داد.
هادی یوسف زاده در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس تصمیم شورای فرهنگی اداره کل کانون استان آیین اختتامیه طرح توسعه و ترویج فرهنگ نماز «نماز ستون دین» و «سوگواره عکس محرم» در دهه اول اسفند ماه در مجتمع کانون تبریز برگزار می‌شود.
وی افزود: جشنواره «نماز ستون دین» با هدف پرورش حس دینی در کودکان و نوجوانان، تقویت‌بخشی دینی به منظور نهادینه شدن مکارم اخلاقی و رسیدن به عدل عملی تربیت اسلامی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز و تبیین اهمیت، ارزش و ضرورت آن، خودسازی و تهذیب نفس، ایجاد فضای روحانی و معنوی، تقویت حس همکاری در بین اعضا و مربیان، ایجاد ارتباط نزدیک با خدا به عنوان بهترین وسیله خویشتنداری و کنترل غرایز و … در بین مخاطبان کودک و نوجوان به اجرا گذاشته شده است.
وی ادامه داد: این جشنواره در سه محور فرهنگی هنری و ادبی اجرا شده که شیوه‌نامه آن در اردیبهشت ماه به مراکز فرهنگی هنری کانون ابلاغ شده‌بود و در محور فرهنگی فعالیت‌ سرودخوانی، در بخش ادبی اجرای طرح ادبی نماز و در بخش هنری در موضوعات نقاشی، خوشنویسی، عکاسی، کاردستی و پویا نمایی به اجرا در آمده است.
وی اضافه کرد: فراخوان سوگواره عکس محرم همزمان با آغاز ماه محرم و در راستای تببین اهداف و فلسفه قیام عاشورا برای کودکان و نوجوانان منتشر شد. معرفی آیین‌های سنتی محرم در شهر تبریز به ویژه در مکان‌های تاریخی این شهر، از جمله ویژگی‌های این دوره از سوگواره بود که در راستای مشارکت کانون در محور فرهنگی و هنری رویداد تبریز ۲۰۱۸ برگزار شد.
یوسف زاده تصریح کرد: عکس‌های ارسالی به سوگوار در موضوعات محرم و مسجد، محرم و مراسم عزاداری، محرم و نذورات، محرم و خانواده و مدرسه بود که بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در دو گروه کودک و نوجوان داوری خواهد شد و همزمان با مراسم اختتامییه نمایشگاه آثار ارسالی نیز برای بازدید علاقه‌مندان دایر می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز