روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 626
  • 700
  • 1,332,566
برگزاری اولین همایش ملی نگرشی نو بر حقوق شهروندی در تبریز

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردارتبریز، از برگزاری اولین همایش ملی نگرشی نو بر حقوق شهروندی در تبریز و به میزبانی شهرداری تبریز خبر داد.
به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی، با اعلام این خبر گفت: آموزش حقوق و اخلاق شهروندی به عنوان پایه و اساس ارتقای فرهنگ جوامع، علاوه بر فراهم آوردن امکان پیوند در حوزه های سیاسی و اجتماعی، می تواند راهکاری مناسب برای بهبود اداره شهرها محسوب شود.
وی ادامه داد: بر این اساس، شهرداری تبریز به دلیل نقش پیشگامانه خود در تاریخ معاصر شهر و شهرنشینی، اقدام به برگزاری اولین همایش ملی نگرشی نو بر حقوق شهروندی نموده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردارتبریز، در بیان اهداف برگزاری این همایش نیز اظهار داشت: بررسی تخصصی منشور حقوق شهروندی، ارتقای جایگاه حقوق شهروندی، آسیب شناسی موانع تحقق حقوق شهروندی و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه حقوق شهروندی، از جمله اهداف تبیین شده برای این همایش است.
حمیدی، ضمن اشاره به محورهای این همایش نیز، خاطرنشان کرد: بررسی زمینه های لازم برای تحقق حقوق شهروندی، کاوش درمفاهیم و اصطلاحات در حوزه حقوق شهروندی، تبلور حقوق شهروندی در قوانین و مقررات ملی و تبیین تکالیف نهادها و سازمان ها در اجرای منشور حقوق شهروندی، محورهایی است که برای این همایش تعریف شده است.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، متذکر شد: برنامه های جانبی این همایش نیز، شامل برگزاری ۴ کارگاه اموزشی با موضوعات مرتبط و رونمایی از کتاب مقالات همایش و پیوست حقوق شهروندی دانشگاهیان، تدوین شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردارتبریز، در معرفی میهمانان این همایش نیزخاطرنشان کرد: علاوه بر حضور اساتید بزرگوارحقوق از دانشگاه های مختلف کشور، سرکار خانم الهام امین زاده، دستیار ویژه رییس جمهور محترم از مدعوین ویژه این همایش خواهند بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز