روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
برگزاری جشن جهانی نوروز در تبریز

بازار، مهم‌ترین مزیت تاریخی «تبریز 2018»

شهردار تبریز از برگزاری جشن جهانی نوروز با حضور مسئولان کشورهای مختلف در تبریز خبر داد و گفت: شعار «بایرامی تبریزیده» به همین منظور انتخاب شده و تلاش خواهد شد با نوروزی پرشور و نشاط، از تمام ظرفیت‌های تاریخی، از جمله بازار زیبای شهر استفاده کنیم.
شهین‌باهر در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» خاطرنشان کرد: برنامه‌های متنوعی با همکاری دستگاه‌های مرتبط، در تقویم ۲۰۱۸ پیش‌بینی شده که مهم‌ترین آن‌ها در نوروز سال آینده، اجرا خواهد شد.
وی بازار تاریخی تبریز را مهم‌ترین مزیت ۲۰۱۸ توصیف کرد و گفت: احیای کالبد بازار تاریخی، محور دیگر برنامه‌های شهرداری در مورد بازار است؛ پروژه‌های کف‌سازی و جداره‌سازی، سامان‌دهی حیاط‌های زیبای قدیمی، ایجاد مبلمان تاریخی، تقویت زیرساخت‌های رفاهی بازار، از جمله مواردی است که فضای تاریخی بازار را مهیای حضور گردشگران خواهد کرد.
شهردار تبریز ادامه داد: بخشی از برنامه‌های بازار مربوط به اقدامات آموزشی است؛ این آموزش‌ها با همکاری دانشگاه علمی و کاربری پیش می‌رود و شامل رفتارها و محاورات اولیه گردشگری و آموزش زبان انگلیسی است. پس از پایان هر دوره نیز به شرکت‌کنندگان، گواهینامه رسمی اعطا می‌شود.
شهین‌باهر با بیان این‌که ۲۰۱۸ ، آغازی است برای توسعه گردشگری شهر تبریز، اظهار داشت: اقدامات ویترینی، جایی در برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ نخواهد داشت؛ سعی کرده ایم با تدارک برخی آئین‌ها و جشن‌ها، برای تبریز ۲۰۱۸ استفاده کنیم.
وی ادامه داد: تلاش شده کالبد شهر مهیای این رویداد بین‌المللی شود. در روزهای آتی نیز شاهد برنامه‌های متعدد نشاط‌‌ بخش، کنسرت‌ها و آتش‌بازی‌ها، را در تفرجگاه ائل‌گلی و فرهنگسرای الغدیر خواهیم داشت.
شهردار تبریز با بیان این‌که چند پروژه‌ه مهم زیرساختی مهیای تبریز ۲۰۱۸ است، افزود: لاین اول پروژ میدان آذربایجان که شامل مسیر «آذربایجان به پاسداران» است، گشایش یافته و در دسترس عموم قرار گرفته‌است.
شهین‌باهر با بیان این‌که مجموعه عوامل اجرایی به ویژه پاکبانان و کارگران عزیز، شبانه‌روز در حال تلاش هستند، گفت: دست‌اندرکاران اصلی تبریز ۲۰۱۸ همین عزیزان هستند و به نوبه خود، از تک تک همکارانم قدردانی می‌کنم.
وی بازنشستگان را سرمایه گرانقدر تجربه در شهرداری تبریز خواند و اظهار داشت: مصمم به بهره‌گیری از تجارب ارزشمند این دوستان هستیم. این مزیت در نیروی انسانی، می‌تواند مسیر آزمون و خطا را در برنامه‌های اجرایی اصلاح کند.
شهردار تبریز در پایان با اشاره به این‌که امنیت و نشاط اجتماعی امروز را مرهون شهدای دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم هستیم، یادآورد شد: بیشتر شهدای مدافع حرم، جوانان تازه‌دامادی بودند که جان خود را نثار امنیت کشور کردند و لازم است در چنین مناسبت‌هایی بانشاطی، قدردان این عزیزان باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز