روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 816
  • 779
  • 1,330,328
برگزاری دوره‌های تخصصی برای خبرنگاران

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی رایگان برای خبرنگاران بر اساس درخواست رسانه‌ها به عنوان اولویت های حمایتی این وزارتخانه در سال جاری خبر داد.
حسین انتظامی در نشست هم‌اندیشی اصحاب قلم و رسانه به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به قانون حق دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: مصرف‌کننده اصلی این قانون شهروندان هستند اما بیش از آنها اصحاب رسانه و خبرنگاران می‌توانند از این قانون استفاده کنند.
وی در این نشست که به همت کانون حرفه ای رسانه برگزار شد تلاش در جهت آگاهی هرچه بیشتر مردم نسبت به حقوق خود را یکی از وظایف اصلی اجرای این قانون دانست و افزود: مطابق نص صریح قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، مؤسسات عمومی باید اطلاعات مورد درخواست شهروندان را منتشر و در اختیار آن ها قرار دهد.
انتظامی تصریح کرد: تمام دستگاه‌های حکومتی و حتی ارگان‌ها و مؤسسات خصوصی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند در زمره دستگاه‌هایی هستند که باید در زمینه انتشار آزاد اطلاعات به درخواست‌ها پاسخ مثبت دهند.
معاون امور مطبوعاتی افزود: حدود ۴۰ روز پیش سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات راه‌اندازی شد اما متأسفانه تاکنون ۴۰ دستگاه به این سامانه پیوسته است در حالی که برآورد ما از تعداد دستگاه ها چیزی بیش از ۱۰ برابر این میزان بوده است.
نماینده مدیران مسئول نشریات در هیات نظارت بر مطبوعات در بخش دیگری از اظهارات خود، پایین بودن دانش تخصصی روزنامه نگاری را یکی از واقعیات و ضعف های موجود در صنف خبرنگاران و اصحاب رسانه عنوان کرد و با تاکید بر اینکه دولت وظیفه دارد آموزش های ویژه ای را برای خبرنگاران طراحی و اجرا کند، خاطرنشان کرد: آموزش به‌ روزنامه‌نگاران با آموزش به علاقه‌مندان حرفه روزنامه نگاری کاملاً متفاوت است و دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها، امسال ماموریت ویژه ای برای ساماندهی آموزش روزنامه نگاران در نظر گرفته که به زودی اعلام می شود.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتظامی در پایان از پیش بینی هزینه های آموزشی و تعیین میزان آن در اولویت های حمایتی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی خبر داد و گفت: هزینه های آموزش های تخصصی و دوره های مد نظر رسانه ها را وزارت فرهنگ و ارشاد متقبل خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز