روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 656
  • 702
  • 1,334,857
برگزاری دوره آموزشی راهنمایان و بلدهای محلی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اخذ مجوز دوره آموزشی راهنمایان و بلدهای محلی برای اولین بار در راستای برنامه های تبریز ۲۰۱۸ در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با اعلام این خبر خاطر نشان کرد: این امر در راستای توانمند سازی و بسترسازی مناسب فرهنگی با هدف ارتقا سطح علمی و عملی افراد بومی مخاطب و مرتبط با گردشگران به ویژه صاحبان مراکز اقامتی بوم گردی و راهنمایان در راستای تحقق شعار « هر شهروند، یک میزبان» در جهت میزبانی شایسته از تبریز ۲۰۱۸ محقق شد.
آبدار افزود: در این دوره مخاطبان با مفاهیم و اصلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، جغرافیای جهانگردی و اکورتیسم، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و صنایع دستی استان، تاریخ، فرهنگ و اقوام استان، بهداشت سفر و کمک های اولیه، آموزش عملی اجرای تور، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث فرهنگی اقلیمی و با اصلاحات انگلیسی در این حوزه آشنا خواهند شد.
وی گفت: شهروندان استان بالاخص علاقمندان به فعالیت به عنوان راهنما و بلد محلی در سال ۲۰۱۸ با حداقل مدرک دیپلم می توانند با مراجعه به سازمان جهاد دانشگاهی استان در این دوره ها ثبت نام و شرکت نمایند.
وی ذکر کرد: دوره آموزشی راهنمایان و بلدهای محلی صرفا مختص استان است و علاقمندان به شرکت در دوره های آموزشی راهنمای فرهنگی و راهنمای بوم گردشگری می بایست دوره های تخصصی مربوط به اینها را بگذارند.
گفتنی است علاقمندان می توانند با مراجعه به قسمت آموزش دورهای کوتاه مدت گردشگری در ساختمان آموزشی و تحقیقاتی سازمان جهاد دانشگاهی استان واقع در چهارراه آبرسان، خیابان هفت تیر، کوی دوکمال در این دوره ها ثبت نام کنند و همچنین علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۶۵۵۵۷۴۴- ۳۶۵۵۵۷۴۵ -۰۴۱ تماس حاصل کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز