روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 963
  • 948
  • 1,356,301
برگزاری سالانه ۳۰ نمایشگاه کتاب در کشور

مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سالانه ۳۰ نمایشگاه کتاب در سراسر کشور برگزار می‌شود که رقم بسیار خوبی در برگزاری این رویداد فرهنگی است.
داریوش رضوانی در حاشیه گشایش دوازهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در سال های گذشته برخی از استانها ۶ تا هفت سال برگزاری نمایشگاه را نداشتند ولی امسال به صورت دوره ای همه استانها در برگزاری نمایشگاه مشارکت داشته اند .
وی در خصوص حضور ایران در نمایشگاه های خارج از کشور اظهار کرد: ایران در ۲۰ نمایشگاه فرهنگی در خارج از کشور شرکت می‌کند که حدود ۱۵ نمایشگاه به صورت خیلی فعال و پنج نمایشگاه به صورت نمایندگی است.
رضوانی افزود: نمایشگاه فرانکفورت، نمایشگاه پاریس، قطر، مسکو، استانبول، تونس، لبنان، وین و هند به ترتیب مهمترین نمایشگاه هایی هستند که ایران در خارج از کشور در آنها حضور می‌یابد.
وی درباره سرانه مطالعه در ایران نیز گفت: عدد دقیقی در خصوص سرانه مطالعه در ایران وجود ندارد چون از نظر کارشناسی متغیرهای کتابخوانی متفاوت هستند و برخی کتاب‌های ادعیه، مطبوعات و فضای مجازی را در این زمینه محاسبه نمی کنند ولی می توان گفت سرانه مطالعه در ایران ۱۵ دقیقه به بالاست .
وی اضافه کرد : امیدواریم بتوانیم به عدد چشم انداز ۴۵ دقیقه در خصوص سرانه مطالعه در روز دست یابیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز