روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 589
  • 1,696
  • 1,391,450
برگزاری مراسم تجلیل از خانواده شهید «طهرانی مقدم»

مراسم تجلیل از خانواده شهید طهرانی مقدم و نویسنده کتاب «خط مقدم» برگزار شد.
به گزارش شهریار، در این مراسم خانواده شهید طهرانی مقدم و نویسنده کتاب خط مقدم حضور داشتند.
سردار سیوندیان، از همرزمان شهید طهرانی مقدم در یگان موشکی سپاه، با اشاره به تاریخچه تاسیس یگان موشکی سپاه اظهار داشت: در مقاطع مختلف جنگ و با توجه به موشک باران شهرها توسط ارتش بعث، ضرورت داشت که ایران مدلی دیگر از جنگ را با هدف مقابله به مثل در خاک عراق انجام دهد.
وی افزود: این اقدامات ضرورت تاسیس یگان موشکی را فراهم کرد که با سفرهای هیات نظامی به دو کشور لیبی و سوریه جهت فراگیری آموزش نظامی ساخت موشک، همراه شد.
سیوندیان اضافه کرد: با فراز و فرودهایی فراوان، ایران مسلح به سیستم موشکی گسترده ای شد تاکنون توانسته به انواع موشک ها در کاربردهای مختلف شود.
وی خاطرنشان کرد: شکی نیست که این امر جز در سایه نصرت الهی محقق نمی شود و باعث شد که اقتدار ایران، به بازدارندگی شیطنت های دشمنان تبدیل شود.
نامه های شهید برای من، بخشی
از اسناد دفاع مقدس است
همسهر شهید حسن طهرانی مقدم در این مراسم، نیز با اشاره به جنبه های مختلف زندگی این شهید والا مقام، خاطر نشان کرد: شهید طهرانی مقدم برای بسیاری از فعالان دفاع مقدس نامی معروف و شناخته شده است و برای من همسری است که همه ویژگی های یک زندگی سرشار از محبت را فراهم کرده بود.
بانو الهام حیدری افزود: بخشی اعظم از این زندگی در قالب نامه هایی است که من و شهید به همدیگر داشتیم که شماری از آنها را در این کتاب ارائه نموده ایم.
وی افزود: این نامه ها بخشی از سند های مهم و به نظر من تاثیرگذار دفاع مقدس است و زمانی که خانم غفارحدادی برای تدوین کتاب با من در ارتباط بودند، این نامه ها را به ایشان دادم.
حیدری خاطر نشان کرد: این نامه ها جزو گنجینه ما به حساب می آید و من برای آن ارزش بسیار زیادی قائل هستم.
وی افزود: با آنکه بخشی بزرگ از زندگی مشترک ما، در غیاب او سپری شد، اما مایه افتخار و مسرت است که این غیبت باعث سرافرازی ملت ایران و نفوذناپذیری آنها شد.
مداحی و تجلیل از نویسنده کتاب «خط مقدم» و همچنین خانواده شهید از دیگر بخش های این مراسم بود.
گفتنی است این برنامه با مشارکت سازمان بسیج شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز