روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۴/۱۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 205
  • 446
  • 1,294,906
برگزاری مسابقات بین المللی آزاد وودبال به میزبانی تبریز

رییس هیئت گلف آذربایجان شرقی، از برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی آزاد وودبال، به میزبانی تبریز خبر داد.
عبدالله تقی پور در نشست خبری اولین دوره مسابقات بین المللی آزاد وودبال اظهار کرد: سابقه گلف در ایران، به ۵۰ سال پیش بر می گردد که انگلیسی ها این رشته را به ایران آوردند و بعد از رسمیت یافتن هیئت گلف، استان های زیادی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کردند و آذربایجان شرقی نیز اقدامات زیادی را در رشته گلف و زیرشاخه های آن انجام داده است.
وی افزود: در زمینه ایجاد زیرساخت های رشته گلف، پیشتاز هیئت های گلف استان های مختلف بوده ایم و اولین زمین استاندارد مینی گلف کشور را در ائل گلی احداث کرده ایم که میزبانی مسابقات کشوری را در پی داشت.
تقی پور خاطرنشان کرد: اقدامات قبلی ما و کیفیت برگزاری مسابقات مینی گلف کشوری، به قدری بالا بود که توانستیم میزبانی اولین دوره مسابقات بین المللی آزاد وودبال را کسب کنیم و این موضوع، برای اولین بار است که در ایران اتفاق افتاده و خوشحالیم که ۱۷ الی ۲۳ شهریور ماه، میزبان این مسابقات خواهیم بود.
رییس هیئت گلف آذربایجان شرقی تاکید کرد: تا کنون چنین میزبانی در این رشته و در سطح ایران نداشته ایم و این افتخاری برای تبریز و رویداد “تبریز ۲۰۱۸” است.
تقی پور بیان کرد: امسال می خواهیم برای اولین بار خودمان را محک بزنیم و اگر در برگزاری این دوره موفق شدیم، حتی می توانیم این رقابت ها را مانند تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان، هر سال در تبریز میزبانی کنیم. برخلاف تصور عمومی که گلف را ورزشی اشرافی می دانند، هیئت گلف آذربایجان شرقی، این رشته را، ورزشی خانوادگی قلمداد می کند و هزینه های گزافی نیز برای شروع آن نیاز نیست و تا کنون، تمام آموزش هایی که به علاقمندان داده ایم، رایگان بوده و این هدیه ای برای مردم شهر تبریز است.
وی هزینه برگزاری این مسابقات را برای استان، ۱۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: هزینه اهدای جوایز این رقابت ها، توسط فدراسیون پرداخت می شود د سعی می کنیم با کمترین هزینه، میزبانی این مسابقات را برعهده بگیریم.
وی تاکید کرد: زمین مینی گلفی که داریم، از استانداردهای مختلف جهانی برخوردار است و قهرمانان آقا و خانم این رشته، از آذربایجان شرقی است و با اندکی همت، می توانیم این استان را به عنوان قطب مینی گلف کشور معرفی کنیم.
حبیب ستوده نژاد، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این نشست، ضمن تقدیر از عملکرد ورزشکاران استان در بازی های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: ورزشکاران اعزامی ما به مسابقات آسیایی ۲۰۱۸، تاریخ سازی کرده اند و امیدوارم، این روند در بازی های پاراآسیایی نیز تداوم داشته باشد و در ادامه نیز، شاهد مدال آوری ورزشکارانمان در المپیک ۲۰۲۰ باشیم.
وی در خصوص مسابقات بین المللی آزاد وودبال تبریز گفت: این رقابت ها به شکل اوپن برگزار می شود و تا کنون حضور تیم های ایران، آذربایجان شرقی، عمان و پاکستان قطعی شده و قرار است این مسابقات را در پارک یادگار امام (ره) واقع در اتوبان شهیدکسایی برگزار کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز