روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 360
  • 814
  • 1,336,096
برگزاری نشست انجمن حافظ ارمنستان و فارسی آموزان در ایروان

نشست انجمن حافظ ارمنستان و گروهی از دانشجویان فارسی آموز این کشور روز سه شنبه در سفارت ایران در شهر ایروان برگزار و راهکارهای گسترش فرهنگ و ادبیات ایرانی بررسی شد.
سیدکاظم سجادی سفیر ایران در این نشست، یکی از دغدغه های اصلی فرهنگی خود را گسترش هر چه بیشتر زبان فارسی در ارمنستان اعلام کرد.
در این جلسه که با حضور هیات پارلمانی ایران به ریاست محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد، سجادی افزود: ارمنستانی ها به آموزش زبان فارسی علاقه دارند و تاکنون درخواست های پرشماری از استانداران و فرمانداران دریافت کرده ایم که خواهان برگزاری کلاس هستند و سفارت هم توانسته تعدادی از مراکز را راه اندازی کند، ولی محدودیت اعتبارات اجرای همه درخواست ها را با مشکل مواجه کرده است.
ژرژ ابراهیمی رئیس انجمن حافظ ارمنستان نیز با ارزشمند خواندن برنامه ها و همکاری های سفیر در زمینه های فعالیت های فرهنگی، ادبی و فارسی آموزی، از اجرای برنامه سفر یک هفته ای اعضای این انجمن به شهرهای تبریز و جلفا با برنامه ریزی سفارت قدردانی کرد.
زاهدی رییس هیات پارلمانی ایران نیز توانمندی های ارمنستان و ایران را برای توسعه همکاری ها فرهنگی و نزدیک شدن هر چه بیشتر دو ملت گسترده خواند و زبان فارسی را نیز یکی از اصلی ترین راههای رسیدن به اهداف در این زمینه برشمرد.
وی افزود: دانشجویان زبان فارسی به عنوان محور توسعه روابط، می توانند نقش بارزی در گسترش مناسبات ایران و ارمنستان در زمینه های مختلف و حتی فراتر از فرهنگی از جمله سیاسی و اقتصادی داشته باشند.
انجمن حافظ ارمنستان به عنوان نهاد آموزشی غیردولتی که دو سال پیش بنیاد گذاشته شده، برای آموزش زبان و ادبیات فارسی در مدارس و دانشگاههای این کشور فعالیت می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز