روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 596
  • 1,696
  • 1,391,457
برگزاری نشست ملی «تبریز ۲۰۱۸» با حضور معاون رئیس‌جمهور و مسئولان ۳۰ دستگاه اجرایی در تبریز

شهردار تبریز با شاره به این که شکوفایی برنامه های ۲۰۱۸، نیازمند نگرش ملی است، گفت: سومین نشست ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸» با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، پانزدهم تیرماه در تبریز برگزار خواهد شد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در برنامه تلویزیونی تبریزیم با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با برگزاری سومین نشست ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸» در تبریز، ۳۰ دستگاه اجرایی، اقدامات و برنامه‌های خود را با حضور دکتر احمدی‌پور معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ارائه می‌دهند.
وی با اشاره به نقش محوری شهرداری تبریز در پیش‌برد اهداف گردشگری بین‌المللی تبریز، گفت: شهرداری تبریز به عنوان متولی اصلی تقویت زیرساخت‌ها و ضرورت‌های تبریز ۲۰۱۸، بودجه‌ای در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در این بخش، در نظر گرفته است؛ این بودجه در صورت تحقق اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی دولت، نقطه عطفی در توسعه گردشگری شهر خواهد بود.
شهردار تبریز با بیان این‌که، در هشت سال منتهی به سال ۹۲، درآمد شهرداری تبریز حدود ۵ هزار میلیارد تومان بوده‌است، گفت: این رقم در چهار سال گذشته، علی‌رغم اوضاع اقتصادی کشور و تنگناهایی که بر عموم شهرداری‌ها عارض شده، به حدود ۸ هزار میلیارد تومان رسیده که از این میان، حدود ۶ هزار میلیارد توان، مربوط به توسعه زیرساخت‌های عمرانی بوده‌است.
نجفی با اشاره به هم‌افزایی دولت و شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، اظهار داشت: امروز واقعیت تاریخی تبریز، بیش از هر دوره دیگری برای دولت و شهروندان روشن شده است؛ این مزیت ارزشمند، عامل اصلی توسعه شهر در سال‌های اخیر بوده و در آستانه رویداد مهم ۲۰۱۸ نیز کارساز خواهد بود.
وی تصرح کرد: طبق وعده دولت، مقرر شده هر یک از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها، یکی از برنامه‌ها یا نشست‌های ویژه خود را در تبریز برگزار کنند که این امر، در صورت تحقق، ظرفیت‌های گسترده شهر را در جایگاه ملی، به عرضه عمومی خواهد رساند.
شهردار تبریز همچنین از برگزاری نشست مشترک شهرداری تبریز با مدیران مراکز استانی صدا و سیمای استان‌ها خبر داد و افزود: با برگزاری این نشست، به زودی، شرایطی فراهم خواهد شد که موضوع مهم تبریز ۲۰۱۸، از طریق شبکه‌های استانی و برون‌مرزی منعکس شود.
وی با بیان این‌که تاثیرات و دستاوردهای تبریز ۲۰۱۸، منحصر به تبریز نیست، اظهار داشت: مصمم هستیم که با همراهی دولت و تک‌تک شهروندان، سال ۲۰۱۸ میلادی را به نقطه عطفی در توسعه عمرانی و اجتماعی شهر تبدیل کنیم.
نجفی با اشاره به این‌که اهداف استراتژیک گردشگری تبریز بدون همراهی و دولت و شهروندان، متصور نیست، یادآور شد: تمام تلاش شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، احیای جایگاه بین‌المللی کلان‌شهر تبریز بوده که در نتیجه آن، تبریز به عناوین مهمی از قبیل پایتخت فرش دستباف، پایتخت نگارگری اسلامی و پارتخت گردشگری کشورهای اسلامی نایل شده است.
وی با اشاره به این‌که میثاق خدمتگزاری مجموعه شهرداری، با هیچ عامل بیرونی، سست نخواهد شد، متذکر شد: شهرداری در چهار سال اخیر علی رغم وضعیت اقتصادی کشور، به دور از مسایل جناحی و سیاسی، مسیر خدمتگزاری را باشور و شوق در پیش گرفته و هیچ‌گاه در نقطه رکود و تعطیلی قرار نگرفته است.
شهردار تبریز با اشاره به این‌که دستاوردهای گردشگری تبریز، در خدمت توسعه شمال‌غرب کشور است، افزود: تبریز ۲۰۱۸، علاوه بر این کلان‌شهر، پنج شهر مهم استان را نیز در ذیل اهداف گردشگری و فرهنگی پوشش می‌دهد.
تبریز، دومین شهر بلندمرتبه‌ساز کشور
همچنین شهردار تبریز با اشاره به فعالیت ۲۰ ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر گفت: با تکمیل و تجهیز سه ایستگاه آتش‌نشانی، شاهد تقویت زیرساخت‌های ایمنی کلان‌شهر تبریز خواهیم بود.
صادق نجفی در مراسم اعطای درجه آتش‌نشانی به نیروهای جدید آتش‌نشانی و خدمات‌ ایمنی شهرداری تبریز با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: با تکمیل و تجهیز سه ایستگاه در دست‌اجرا، شمار ایستگاه‌های تبریز به ۲۳ مورد افزایش می‌یابد که این امر در توزیع خدمات ایمنی به تبریز و پیرامون شهر و تسریع در زمان حضور تیم‌های آتش‌نشانی، نقش کارساز خواهد داشت.
وی با بیان این‌که طبق برآوردهای صورت‌گرفته، تبریز پس از پایتخت، دومین شهر بلندمرتبه‌ساز کشور است، متذکر شد: با در نظر داشتن همین شاخص، در سال‌های اخیر، بودجه‌های شایانی صرف خرید تجهیزات ویژه امداد در ساختمان‌‌های مرتفع شده است که نردبان‌های ۵۴ متری از آن‌جمله است.
شهردار تبریز اظهار داشت: در طراحی و تدوین بودجه سالانه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، در بخش‌های مختلف زیرساخت‌ها، تجهیزات، آموزش و همچنین مباحث رفاهی، همه‌ساله سعی کرده ایم به طرف نوسازی تجهیزات و تامین قطعات به روز حرکت کنیم.
نجفی تاکید کرد: ایثار آتش‌نشانان، پشتیبان آرامش شهر است، از این روی، مبالغ تزریقی در این بخش را هزینه نمی‌دانیم بلکه مصمم هستیم که تا رسیدن به کمترین تلفات و سوانح، از رویکردهای ایمنی و آتش‌نشانی حمایت کنیم.
شهردار تبریز یادآور شد: آتش‌نشانان تبریزی در جریان سیل اخیر آذرشهر و عجب‌شیر، با حضور تیم‌های غواصی، نقش کارساز در مدیریت بحران سیل داشتند که این امر، از تنوع نیازهای آموزشی ایمنی و بحران در مدیریت شهری حکایت دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز