روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 322
  • 1,569
  • 1,020,771
برگزاری همایش ایده‌پردازی و کارآفرینی در حوزه کیف و کفش

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز اعلام کرد: نخستین همایش ایده‌پردازی و کارآفرینی در حوزه کیف و کفش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار خواهد شد.
“علیرضا جباریان‌فام” در پنجمین نشست مدیران مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نخستین همایش ایده‌پردازی و کارآفرینی در حوزه کیف و کفش با محور نوآوری ابزارهای نوین بازاریابی و فروش، تکنیک‌های طراحی محصول، تدوین استانداردهای ملی کفش با همکاری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
جباریان‌فام به جایگاه صنعت کفش تبریز در ایران اشاره کرد و گفت: صنعت کفش یکی از صنایع ریشه‌ای و با قدرت بسیار بالا از هویت‌ها و نمادهای شهر تبریز است و بیش از ۱۱۰ هزار نفر از طریق این صنعت امرار معاش می‌کنند و این صنعت یکی از مصداق‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار امسال در استفاده از کالای ایرانی مد‌نظر مقام معظم رهبری است.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز افزود: تبریز به‌عنوان پایتخت چرم و کفش کشور، نه تنها در سطح ملی مطرح است؛بلکه شهرت جهانی دارد و سال‌های نه چندان دور کفش مورد نیاز اکثر شهرهای کشور و بسیاری از کشورهای خارجی از شهر تبریز تأمین می‌شد.
جباریان‌فام اظهار کرد: شهر تبریز با تولید ۸۰ الی ۹۰ میلیون جفت کفش در سال حدود ۶۰ درصد تولید کشور و ۹۰ درصد تولید کفش دست‌دوز تمام چرم کشور را در اختیار خود دارد و امسال نیز کفش دست‌دوز چرمی تبریز به ثبت ملی رسید.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز گفت: از نظر آماری کشور ایران با تولید ۱۹۰ میلیون جفت رتبه ۱۱ جهان را در اختیار دارد. با مصرف ۱۸۰ میلیون جفت مصرف سالانه رتبه ۱۹ جهان قرار دارد. رتبه هفتم تولید کفش آسیا بعد از کشورهای چین، هند، ویتنام، اندونزی، پاکستان و بنگلادش دارد.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز افزود: با توجه به تفاهمی که بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و اتحادیه کفاشان تبریز انجام گرفته به منظور شناسایی، ارزیابی استعداد واحدهای تحقیق وتوسعه خصوصی فعال در حوزه صنعت کفش منعقد شده است.
وی گفت: این تفاهم‌نامه برای شناسایی، حمایت و استقرار واحدهای تحقیق و توسعه خصوصی به‌منظور رفع چالش‌های مطرح شده نظیر صادرات، بازاریابی و فروش، تدوین استانداردهای ملی کفش انجام گرفته است.
جباریان‌فام ادامه داد: پشتیبانی علمی، تحقیقاتی و اجرایی از چالش‌های مطرح شده و بسترسازی برای تبدیل چالش‌ها به پروژه‌های اجرایی، حمایت و استقرار مراکز تحقیق و توسعه خصوصی در مرکز رشد واحد فناور دانشگاه به منظور حل چالش‌های ارجاع شده و نظارت به اجرای دقیق آنها، ایجاد بستر حقوقی لازم به‌منظور نحوه بهره‌برداری سه‌جانبه از نتایج حاصل از اجرای پروژه‌ها توسط دانشگاه، ایجاد یک شبکه همکاری از محققان، متخصصان، آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به‌منظور تقویت پشتوانه علمی و پژوهشی مرکز، برآورد نیازهای آموزشی، پژوهشی و فناوری و ارائه دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت مورد نیاز صنعت از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز انجام شود.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز یادآور شد: حمایت مادی، معنوی و رسانه‌ای از راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه مذکور در محل دانشگاه، ایجاد مکانیزم فرآیند لازم به منظور فراهم‌سازی زیرساخت‌های اطلاعاتی و همکاری‌های فنی در راستای پیشبرد پروژه‌ها از تعهدات اتحادیه کفاشان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز