روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 182
  • 702
  • 1,334,383
برگزاری کارگاه شاهنامه خوانی در خانه هنرمندان تبریز

کارگاه شاهنامه خوانی پنجمین جلسه خود را در محل خانه هنرمندان برگزار می کند.
به گزارش شهریار، کارگاه های شاهنامه خوانی و شاهنامه پژوهی با یکدیگر ادغام شده و زین پس جلسات خود را در دو بخش با حضور علاقمندان و پژوهشگران پیگیری خواهد کرد.
کارگاه شاهنامه خوانی با بازخوانی داستانهای شاهنامه با حضور جواد رنجبر درخشی لر برپا می شود.
این نشست در ادامه مسائل پژوهشی را با حضور اساتید و دانشجویان در ابعاد مختلف با بررسی دیدگاه فردوسی، تصویرسازی در اشعار، موسیقی در شعر، سرچشمه داستانها و دوره های تاریخی و پهلوانی مورد نقد و بررسی قرار می دهد.
این جلسه به صورت هفتگی روزهای شنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ با حضور علاقمندان و اساتید در خانه هنرمندان واقع در چهار راه باغشمال برگزار می شود.
گفتنی است؛ خانه هنرمندان جلسات تخصصی مختلف در حوزه های فرهنگی، هنری و اجتماعی به صورت هفتگی برگزار و میزبان کارشناسان و اساتید خوش نام بوده و این جلسات برای استفاده عموم علاقمندان آزاد است.
مدرس شاهنامه خوانی این نشست ها را محلی برای پیوند دوباره با ریشه های ادبی این مرز و بوم دانست و گفت: نشست های شاهنامه خوانی حد و مرزی برای مخاطبان خود قائل نبوده و اساتید به نام ادبیات و عموم مردم در این جلسات شرکت کرده و در کنار یکدیگر به بازخوانی داستانهای شاهنامه و بررسی آن می پردازند.
جواد رنجبر درخشی لر افزود: شروع جلسات شاهنامه خوانی به بازخوانی ۲۰ تا ۳۰ بیت از داستانهای شاهنامه می گذرد و پس از آن هر شرکت کننده با خواندن یک تا دو بیت از داستان به بحث و بررسی در خصوص جنبه های اسطوره ای، فرهنگی و نمادین پرداخت می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز