روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 421
  • 882
  • 994,334
بر گزاری تجمع کارگران آذربایجان شرقی در صیانت از سازمان تأمین اجتماعی

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی از برگزاری تجمع بزرگ کارگران آذربایجان شرقی در صیانت از سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.
کریم صادق زاده تبریزی که در نشست هیأت اجرایی خانه کارگر تبریز که با حضور حسینی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و سمساری مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی تشکیل شده بود سخن می گفت اظهار داشت: کارگران آذربایجان شرقی ۲۵ تیرماه در سالروز تاسیس سازمان تامین اجتماعی همگام با جامعه کارگری کشور گردهم خواهند آمد تا ضمن اعلام حمایت خود از جایگاه این سازمان ، صیانت از منابع و منافع سازمان تامین اجتماعی را به مسئولان گوشزد نمایند.
صادق زاده تبریزی با اشاره به نگاه نادرست وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منابع سازمان تامین اجتماعی گفت:متاسفانه در این شرایط بد اقتصادی آقای هاشمی وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی دست از صندوق تامین اجتماعی که حق الناس است بر نمی دارند انتظار ما این است مسئولان به ویژه مجلس حمایت جدی خود را از این سازمان داشته باشد متاسفانه مجلس با تصویب موضوع بیمه سلامت منابع درمان سازمان تامین اجتماعی را به گونه ای دیگر به خطر انداخته است .
صادق زاده تبریزی به موضوع استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را که از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است اشاره کرد و گفت:در شرایطی که جامعه کارگری و بازنشستگی نیازمند حمایت از این وزیر توانمند هستند که از زمان حضور خود تحولات مهمی را در این حوزه به وجود آورده است، این گونه اقدامات را چیزی جز باج خواهی نمی دانیم و ما از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در راستای حمایت از ایتژن قشر زحمتکش حمایت از آقای دکترربیعی رابه طور جدی پیگیری کنند.
دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز در ادامه موضوع برگزاری تجمع کارگران وبازنشستگان در حمایت از سازمان تامین اجتماعی را مهم خواند و گفت:برگزاری تجمع اعتراض آمیز تشکل های کارگری و بازنشستگی در ۲۵ تیرماه سراسری است و ما انتظار داریم که مسئولان استانی همانطور که قبلا اعلام کرده اند که محل هایی را برای برپایی تجمعات در اختیار تشکل ها قرار می دهندبه همین مناسبت مجوزهای لازم را صادر کنند تا جامعه کارگری و بازنشستگی که همواره دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشته اند بتوانند در یک فضای نقد و گفتگوی آزاد مطالبات و خواسته های خود را بیان کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه گزارشی از فعالیت های این سازمان در استان اظهار داشت: سیاست سازمان تامین اجتماعی فراهم آوردن شرایط بهتر ارایه خدمات به جامعه کارگری و بازنشستگان می باشد که در این راستا در سطح استان تلاش شده با بکارگیری تمام توان در خدمت این قشر باشیم.
جعفر سمساری پرداختی های صورت گرفته از طریق حق بیمه توسط کارگر و کارفرما را تنها منابع درآمد سازمان تامین اجتماعی خواند و گفت: در این میان سازمان تامین اجتماعی با بدهی های سنگین دولت مواجه است که انتظار داریم که با پرداخت نقدی این بدهی ها ازسوی دولت و با کمک مجلس امکان گسترش ارایه خدمات از جمله بحث همسان سازی حقوق را فراهم آوریم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست در سخنانی یکی از مهمترین راهبردهای این وزارتخانه را در دوره کاری آقای دکتر ربیعی حرکت بر اساس برنامه و ایده های کاربردی دانست و گفت:زمانی برنامه ها و اقدامات ما می تواند اثرگذار باشد که به خیر جامعه باشد .
میر احد حسینی با اشاره به اقدامات آقای دکتر ربیعی گفت: ایشان بر خلاف دیگران بی سرو صدا در خدمت جامعه است واما لازم است کارهایی که صورت گرفته به مردم اعلام شود .
وی با اشاره به نامه اخیر برخی از نمایندگان در مورد استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: مشخص است این نامه را از روی هوا و هوس نوشته شده و اگر مثلا به از هم گسیختگی این وزارتخانه اشاره می شود سوال این است چرا قبلا این مسایل را نمی گفتند اینکه می گویند این وزارتخانه مریض می باشد یا در مورد مسایل رفاهی وزیر قدمی برداشته است که این حرف درست نیست چون در دوره فعالیت آقای دکتر ربیعی پرداخت ها را سه برابر شده است .
حسینی افزود: اینکه اظهار می شود در مورد بیکاری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی قدمی برنداشته باید بگویم که اشتغال وظیفه این وزارتخانه نیست و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تنها از طریق کاریابی ها اقدام می نماید .
وی با اشاره به تلاش های وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد افزایش حقوق کارگران و همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: در رابطه با افزایش حقوق کارگران وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تلاش خوبی را در راستای افزایش متناسب با نرخ تورم صورت داد ولی افزایش قیمت ارز از بین برد .
حسینی در ادامه با قدردانی از همکاری خانه کارگر و سایر تشکل های کارگری استان آذربایجان شرقی در پیگیری مطالبات خود گفت: خواهش ما این است جامعه کارگری استان عصبانی نشوند و مسایل را همچون گذشته عقلانی پیگیری نمایند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز