روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 611
  • 721
  • 1,335,533
بزرگترین شهرهای جهان

با توسعه شهرنشینی در سراسر جهان که از نتایج مستقیم عصر صنعتی است، شهرها از نظر جمعیت و وسعت روز به روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کنند. به این ترتیب شهرهای بزرگ جهان به ابرشهر تبدیل شده‌اند. توکیو و یوکوهاما در ژاپن در کنار هم بین ۳۳ تا ۳۵میلیون جمعیت را در خود جای داده‌اند و بزرگترین ابرشهر جهان نام گرفته‌اند. در فهرست city mayors که بر اساس آمارهای مربوط به سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ تهیه شده، مکزیکو سیتی، نیویورک، سائوپائولو و بمبئی دیگر شهرهایی هستند که در فهرست پنج شهر اول جدول پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان جای گرفته‌اند. از نظر وسعت زمین، شهر نیویورک با مساحت ۸۷۰۰ کیلومتر مربع پهناورترین شهر دنیاست. توکیو و یوکوهاما با وسعت ۷هزار کیلومتر در ردیف بعدی قرار دارد. بعد از این دو شهر هم ده شهر آمریکایی قرار دارند. بمبئی با پراکندگی جمعیتی ۳۰هزار نفر در هر کیلومتر مربع شلوغ‌ترین شهر دنیاست. کلکته، کراچی و لائوس در ردیف‌های بعدی شلوغ‌ترین شهرهای جهان قرار دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز