روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
بزنگاه‌های قاچاق باید مسدود شود

استاندار آذربایجان شرقی بر مسدود کردن بزنگاه‌های قاچاق تأکید کرد و گفت: مبارزه فیزیکی و دستگیری قاچاقچیان اگرچه لازم است، اما اصل در این موضوع، پیشگیری از ورود کالای قاچاق به کشور است.
مجید خدابخش در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، افزود: وقتی واردات یک کالای مجاز از مبادی رسمی بیشتر از ورود آن از مسیر قاچاق طول می‌کشد، انگیزه‌ای برای قاچاق ایجاد می‌شود که چنین بزنگاه‌هایی باید مسدود شود.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر آتش زدن کالای قاچاق در منظر عمومی، گفت: تأکید ایشان یک عمل پیشگیرانه است و باید مردم ببینند که درخصوص قاچاق، هیچ‌گونه گذشت و مماشاتی وجود ندارد.
خدابخش اضافه کرد: مخصوصاً درمورد برخی از کالاها مانند لوازم آرایشی و مواد غذایی که با سلامت مردم در ارتباط است، به هیچ‌وجه نباید مماشات کرد؛ چون درصورت ورود این کالاها به جامعه، هزینه‌های بسیار بیشتری برای درمان عوارض ناشی از آنها به مردم تحمیل می‌شود.
وی از مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا خواست دراین خصوص از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی به مردم استفاده کنند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تأکید بر اینکه قاچاق کالا، باید در سرمنشأ آن متوقف شود، افزود: بعضاً مشاهده می‌شود که کالای قاچاق صدها کیلومتر بعد از مبادی ورودی کشف می‌شود؛ بنابراین به جای پراکنده کردن انرژی‌ها در نقاط مختلف، باید آن را در مبادی ورودی متمرکز کنیم.
وی همچنین گفت: عدم تعادل در برخورد با کالای قاچاق در مرزهای مختلف نیز باید حل شود؛ امروز در منطقه آزاد ارس، تمهیدات مختلفی برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق اندیشیده شده است، اما متأسفانه می‌شنویم که در برخی دیگر از مناطق آزاد، این موضوع زیاد جدی گرفته نمی‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز