روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 281
  • 814
  • 1,336,017
بزودی از اطلس شهرسازی و معماری تبریز رونمایی می شود

شهر تبریز به دلیل ویژگیهای تاریخی و تاثیرگذاری های قابل ملاحظه در وقایع مهم تاریخ ایران از نظر معماری و شهرسازی همواره مورد توجه بوده و دارای ویژگیهای خاصی می باشد. تا کنون در منابع متعدد و به انحاء گوناگون به معرفی تبریز پرداخته شده و از این نظر نقصان چندانی برای اهل تحقیق و دانش احساس نمیگردد.
اما عدم وجود مستندی جامع که بتواند اطلاعاتی کلی درخصوص ویژگیهای شهرسازی و معماری تبریز به علاقه مندان و محققان ارائه نماید، احساس می گردید.
لذا در این راستا، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز به عنوان متولی و مرجع امور شهرسازی و معماری تبریز جهت تهیه اطلسی با موضوع شهرسازی و معماری اقدام به ایجاد یک گروه تحقیقی متشکل از متخصصین شهرسازی، معماری و GIS نمود.
در این پروژه انواع اطلاعات نقشه ای و توصیفی مرتبط با شهرسازی تبریز از منابع معتبر جمع آوری، آماده سازی و مورد تجزیه و تحلیل گروه تحقیقی قرار گرفت و در نهایت خروجی پروژه به صورت انواع نقشه های موضوعی، نمودارهای آماری، جداول و توضیحات توصیفی- تحلیلی در قالب یک مجلد با نام اطلس شهرسازی و معماری تبریز آماده چاپ گردید.
در این اطلس سعی شده تا تصویری جدید از معماری و شهرسازی تبریز و عوامل تاثیرگذار بر آن ارائه گردد. در این اطلس طی چهار فصل به موضوعات معرفی تبریز، ویژگیهای جمعیتی، ویزگیهای شهرسازی و معماری آن پرداخته شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز